Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hangkártya rákötése hifire?

Hangkártya rákötése hifire?

Figyelt kérdés

A hangkártyám kimenetét a hifire szerettem volna rákötni, mivel nem szeretnék befektetni ez stúdió monitor szettbe. Azt gondoltam működhet a dolog.

A hifinek az aux bemenetére próbáltam rákötni az rca kábel segítségével a kártyát. Illetve szereztem rca/6.3mm jack átalakítót ("egycsíkos-t"), amit a "main out" felirat alatti bal és jobb oldalra vezető jackre dugtam rá.

A hifi-nek passzív hangszórói vannak, de külön a hifiről kapja az áramot, tehát nem az áramellátás a probléma.

Mi lehet a gond?



2020. máj. 12. 20:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Ez lemaradt. A gond az, hogy nem szól.
2020. máj. 12. 20:23
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

Majdnem azt hittem, hogy hangkártya, de az interfész találóbb név ezekre.

Már csak azért is, mert külföldön is audio interface néven fut, kártyaformája az életben soha nem volt, meg a gépbe sem tudod "bekártyázni".

Nem kártya az ilyen.

Mindamellett a típusát, csatlakozóit nem ártana pontosabban tudni.

Ha kézzel érinted a Jack csúcsát, búg az erősítő?

De először csak módjával add rá a hangerőt.

2020. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

behringer umc204hd

Van egy rész a "playback outputs" ami, ha jól tudom az usb-n keresztül érkező hangokat tudja továbbítani, ez dupla rca csatlakozású A, illetve B megjelöléssel, ami két hangfalnak felel meg gondolom. Ezt nem vizsgálgattam, mivel nincs hozzá kábelem.

Van egy "inserts" csatlakozása, amire pedált lehet kötni, meg effektet. Ez se kell. (6.3 jack)

Van két midi (be/ki), ami szintén nem kell most.

És ott van a "main out" (6.3 jack L/R), tehát a fő kimenet, ami a mikrofont és a többi hangszert is kivezetné a hangfalakra, nem csak a gépből kijövő jelet. Én ezen keresztül próbálkoztam.

2020. máj. 12. 21:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a sima trs csatlakozó nem jó csak a dupla csíkos?
2020. máj. 12. 21:02
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

Működnie kellene:

[link]

[link]

Fent említett búgásteszt?

2020. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm Közben sikerült. Csak valamiért baromi halk.
2020. máj. 12. 21:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Két trs-rca átalakító van, ugye? Az megy a hifi aux inbe, igaz?
2020. máj. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen. De már sikerült. A gain teljesen le volt csavarva, csak később vettem észte. Nagyon halk volt.
2020. máj. 13. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!