Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kábelt vagy vezetéket csak...

Kábelt vagy vezetéket csak blankolóval szabad blankolni, vagy késsel is?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 08:01
A kérdező szavazást indított:
Csak blankolóval!
Konyhakéssel is lehet ugyanolyan jó.
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kabelt? Az 1.5-os tomor drotot akar balta elevel is, de pl. egy 0.2-es elektronikai vezeteket szikevel szoktam. Blankolo akkor kell, ha sokszor, sokat, egyformara es gyorsan kell csinalni, lehetoleg a sokeres kabel megsertese nelkul.
2020. máj. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pl. 1.5-ös réz vezeték. Ha egy éles, konyhai hámozókéssel távolítanám el a szigetelését, akkor sem sérülne meg a réz? Így is biztonságos lenne, és ugyanolyan terhelhetőségű maradna?
2020. máj. 14. 08:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kombináltfogóval csak meggyengítem a szigetelést, aztán lehúzom róla, a fém ennyitől nem sérül, főleg ilyen vastagságnál.
2020. máj. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

"Ha egy éles, konyhai hámozókéssel távolítanám el a szigetelését, akkor sem sérülne meg a réz?"

Ha nem sérted meg a rezet, akkor nem fog sérülni. Érzéssel kell csinálni, esetleg gyakorolva előtte. Alkalmi esetre felesleges blankolót vásárolni.

Egyik módszer a hámozáshoz hasonlítható eljárás, utána visszahajtod a maradékot, elvágod a szigetelést. Itt még előny is, ha a kés kevésbé éles, nem gyalul bele a rézbe (vagy az ujjadba), de a műanyagot vigye.

Másik lehetőség kockázatosabb, amikor a szigetelést óvatosan "körülmetéled", majd a vezetéket kicsit hajtogatva a PVC szépen körbereped.

De ehhez érezni kell, hogy szinte csak a felületet karcold be, ne vágj bele a rézbe egyáltalán, mert akkor az is törékennyé válik, azon a helyen.

Ha meg letörik és túl rövid lesz egy falból kilógó darab például, az is igen kellemetlen problémát okozhat.

Gyakorlás kérdése amúgy, megoldható.

2020. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ez kézügyesség kérdése, nem? Az meg attól függ, fejlesztetted-e a kisagyad mozgáskoordinációs képességeit. Tűbefűzés, kisolló kezelés, ilyesmik. Meg egy kis célzott gyakorlás, mondjuk egy 20 cm vezetéken, 20 csupaszítás.

Rendes szakember nem vág bele a fémbe, hanem, mint #3 írja, a szigetelést gyengíti meg, majd letépi. Bár én sose próbáltam kombináltfogóval, és nem is szeretnék rákényszerülni. :D

2020. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

Még egy trükk, amikor a csípőfogó hegyével belecsípsz a szigetelésbe mondjuk két ponton legalább, utána törhetővé válik.

Vagy a harapófogó szélével.

2020. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Mi ha semmi sincs kéznél foggal is szoktuk
2020. máj. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Maradjunk abban hogy szakszerűtlen, s utána jöhetnek a magyarázatok ill. a kifogások.
2020. máj. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!