Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet a kazánunk baja?

Mi lehet a kazánunk baja?

Figyelt kérdés

Adott egy 4 éves Ideal Combi 35Kw falikazán. Azzal kezdődőtt a baja, hogy a használati melegvíznek elkezdett ingadozni a hőmérséklete. Néha alig lehet vele tusolni, mert 20 és 50 fok között ingatja a hőfokot. Aztán megjött az igazi baj, kiírta hogy Overheat Lockout (angol kazán, Anglia, van rajta kijelző, ezért tudunk vele kommunikálni.). Restartoltattam párszor, s amikor kezdene fűteni, kattog egy sort, de a szivattyú nem indul meg, csak gyújt, s emiatt a radiátorhőmérséklet szerinte 100 fok főlé megy és letilt. Ezt eljátssza párszor, majd a kedvétől függően 1 óra vagy 3 nap után magától megjavul. Átnéztem és átfújtam az összes elektromos csatlakozót benne, semmi. Hívtam szerelőket, de mindkettő teljes tanácstalansággal állt az ügyhöz, hogy esetleg rácsatlakoznának a gyári diag csatira, erre úgy néztek rám, hogy elszégyelltem magam. Az egyik hasraütve szivattyúcserét javasolt, a másik az összes beépített hőérzékelőt akarja elsőre kicserélni, hátha az a baj. Egy harmadik (magyar) szerelő át akarja mosni a teljes rendszert, mert szerinte mocskos a víz a rendszerben, de a nyáron egy radiátorcsere miatt meg lett bontva a rendszer, hegyiforrás tisztaságú a benne levő víz.

Az kérdés az, hogy járt-e így valaki és mi lett a megoldás? Még annyit, ha megcsináltatnám a szerelőek eddigi javaslatait, munkadíjjal és alkatrészköltséggel együtt, kapnék belőle egy vadonatúj kazánt. Pedig szerintem egyszerűbb a megoldás, hiszen magától megjavul időről időre.



2020. máj. 15. 12:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!