Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Találtam a mamámnál egy régi...

Botos István Balázs kérdése:

Találtam a mamámnál egy régi számítógépet, amit kb 5 éve felvittünk oda. Windows 95 van rajta. Az a probléma, hogy amikor bekapcsolom akkor nem adja ki azt a 2-3 csipogást, és nem ad képet. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 15. 15:26
 1/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%
Gombelem az alaplapon?
2020. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van benne és működik, mert az egeret bedugtam és az világított meg az usb is kipróbáltam, és az is működött.
2020. máj. 15. 15:59
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

Az elemnek ezekhez nincs is köze.

Elem nélkül az alaplap CMOS memóriája nem tudja megjegyezni az óra, illetve BIOS beállításokat.

Ettől még el is indulhat a gép, viszont a fórumos tapasztalatok is azt mutatják, hogy konstrukciótól függően, az elem lemerülése, zárlata az alaplap elindulását is akadályozhatja, egyes esetekben.

Tehát ilyen esetben még az is jobb, ha az elemet kiveszed (hogy ne szívja le a CMOS RAM tápját), a próba kedvéért.

Meg ellenőrizni sem árt.

2020. máj. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kivettem, de sajnos semmi sem történik.
2020. máj. 16. 10:14
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
84%

Elő szokott még fordulni a videókártya kicsúszása az alaplapból, mozgatások hatására. Vagy például a tápegység már korábban elhasználódott kondenzátorai az állás során még jobban elveszthetik a kapacitásukat, illetve általában 1 db már épp elég ehhez.

Feszültségeket kellene ellenőrizni, magát az elemet is stb.

2020. máj. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A tápegységet késöbb megpróbálom kicserélni, de talátam egy púpos kondenzátort az alaplapon
2020. máj. 16. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott van a hiba. Ezt kell kicserélni.
2020. máj. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha kicseréltem akkor már rendesen fog csipogni?
2020. máj. 19. 16:41
 9/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Az elektronikában soha nincs biztos, de ez sok esetben még csak nem is a szakmai tudáson múlik.

A szervizgyakorlatban is számtalan esetben találkozhatsz például szemre problémás kondenzátorral, amit kicserélsz és nem mentél semmire. Nem változik semmi.

De amíg nem cseréled ki, nem fogod megtudni.

2020. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!