Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik IC-t válasszam LED...

KisTraktoros kérdése:

Melyik IC-t válasszam LED meghajtására?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy 5mm-es RGB LED-et szeretnék használni visszajelző lámpaként, a rendelkezésre álló feszültség 11-15 V között mozog, és egyenáram. A különböző színeket az esetek 99%-ban külön-külön szeretném használni.

Ehhez közös anóddal vagy katóddal kell rendelkezni-e a LED-nek?

Ennek az egy darabnak a meghajtására mi a legegyszerűbb módszer?

Létezik olyan IC, amit csak rá kell kötnöm a tápfeszültségre, és közvetlenül rá lehet kötni a LED-re?

Mindegyik színnek külön IC kell?

Relével szeretném vezérelni ezek működését, ezt az IC előtt kell alkalmazni, vagy az IC és a LED között?

Válaszokat előre is köszönöm.



2020. jún. 2. 16:49
 1/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Egy standard 20 mA áramú LED-hez nem kell áramgenerátor, csak egy ellenállás, illetve esetedben 3 db ellenállás.

Úgy mehet is rá a feszültség, igény szerinti közösítésben.

2020. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
80%
Illetve azt értem, hogy 11-15 V, de ennyi változás még tolerálható lehet (fényerőben / áramban), nem olyan vészes.
2020. jún. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2020. jún. 2. 16:59
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Akármelyik LED meghajtó IC jó erre, és van olyan amire csak rákötöd és kész, cmos alapú pl., de vannak ellenállás hidak is, azzal is megoldható.

Létezik egyébként RGB LED meghajtó IC is, meg LED szalag vezérlővel is jól jársz, pénz kérdése, én közös katódost vennék.

2020. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%

Ypszilon1980:

Nyilvánvaló, egy traktor műszerfalára szerelt jelző LED-nek adsz egy RGB dimmert. Meg IC-t is. Meg vezérlőt is. Közös katódost biztos.

Gondolkozz!

2020. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk én raknék elé egy 5V-os stab-ot, de tudni kellene mennyit bír el a LED.
2020. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem, vagy IC vagy dimmer, de nekem aztán mindegy, a kérdező kérdezte, hogy van-e ilyen IC, van igen, ezen mit nem lehet érteni?
2020. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%
Csak a szokásos: hiányoznak az életszerűségi tapasztalatok, valaki egy elvarázsolt világban él / Y világ.
2020. jún. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Olvasd el a kérdést akkor, de amúgy senkit nem érdekelsz.

Ne sajnáld már tőle, hogy esetleg a fényerőt is tudja kedvére majd változtatni.

2020. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
45%

Nézd, ismerős már az Y-trollkodásod, szerintem buta is vagy.

Valami másik dimenzióban élsz, ennyi.

2020. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!