Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha veszek napelemes rendszert,...

Ha veszek napelemes rendszert, akkor utána a megtermelt mennyiség erejéig ingyen lesz az áram?

Figyelt kérdés
Azaz ha például nappal, mikor süt a nap nem vagyok itthon és a rendszer visszatermel a hálózatba 100kWh-t, majd éjjel hazajövök, bedugom az elektromos autómat tölteni, meg bekapcsolom a klímát stb és így elfogyasztok éjjel 100kWh-t a hálózatból, akkor nem kell fizetnem semmit? Vagy nem ennyire jó a helyzet?

2020. jún. 9. 21:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azt mondják, az a remény, hogy tovább is működik majd.


Egyébként: "Amennyiben az elszámolási időszakban a napelemmel termelt és a felhasznált villamosenergia-szaldó eredménye betáplálási többletet mutat, a többletenergiát az adott csatlakozási ponton értékesítő villamosenergia-kereskedő vagy egyetemes szolgáltató számla ellenében megtéríti. A térítés mértéke a felhasználóként fizetendő villamos energia átlagos termékárának (rendszerhasználati díj nélküli ár) felel meg."

A rendszerhasználati díj meg gyakorlatilag a fele, bár nem néztem utána az előbb, de most megnéztem egy 2019-től érvényeset, átlagosan 14,6 kontra 14,47 Ft/kWh.

2020. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ha van egy bazinagy terület jóárasan, amire elintézhető, hogy napelemfarmot telepíts, és a fővezeték sincs messze, az jó passzív jövedelemforrás lehet, tényleg minimális karbantartással.
2020. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!