Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a Rossmanban nyomtatok...

Ha a Rossmanban nyomtatok személyesen akkor is van transzfer díj?

Figyelt kérdés
Néztem, hogy maga a kép csak 100 forintba kerülne, de ha a boltban veszem át akkor + 600ft. Ha én megyek oda személyesen a géphez, másolom rá a tartalmat akkor is felmerülnek ezek a költségek? Egy darab 10x15-ös fotót szeretnék nyomtatni.

2020. jún. 13. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:

személyes nyomtatásnál nincs transzferdíj, csak akkor, ha a laborban csináltatod a képeket.


nem tudom, hogy jött ki a 100 Ft. az árlistájuk szerint a 10x15 csak 89 Ft helyben előhívva.

[link]


viszont darabszámtól függően 39-49 Ft+transzferdíj ha nem helyben csináltatod.

[link]


a Rossmann, DM, Media Markt (talán Tesco is) és más nagy láncok is szoktak fotó előhívási szolgáltatást nyújtani, amit általában egy külső céggel (többnyire Cewe) végeztetnek nagyon drága, de komoly minőségű laborgépeken, mert így költséghatékony a több milliós laborgép kihasználtsága és így tudnak olcsók (kb. 40-50 Ft/kép) lenni a papírképek.

a transzfer díjat azért számítják fel, mert a központi fotólaborból el kell vinniük a képeket a boltba, ahol te átveszed őket. ez főleg akkor éri meg, ha valaki sok képet hívat és többet számít neki a képenkénti megtakarítás, mint a tanszferdíj.


a boltokban levő fotónyomtató, amin te magad is ki tudod nyomtatni a képeket más technológiával működik. a hagyományos fotográfiai megoldás (fényérzékeny fotólevilágítás és vegyszeres rögzítés) helyett általában hőpapíros nyomtatást alakalmaz. ezért kerül 50 helyett majdnem 100 Ft-ba egy kép és nem is adnak rá mennyiségi kedvezményt. - viszont helyben azonnal megkapod és nincs rá transzferdíj sem.

2020. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes választ! Ment a zöld.
2020. jún. 14. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyival egeszitenem csak ki, hogy neha fotos boltokban is van ilyen gep, ha oda tudod vinni, akkor nincs transzferdij. Rossman persze tobb helyen van.

Pl. a Westendben tobbszor csinaltattam mar igazolvanykepet (Meki mellett van, nem tudom mi a neve). A szokasos 45x35mm-es kepet ratettem kepszerkesztovel (GIMPet hasznalok, azt szoktam meg, de a Photoshop elterjedtebb) tobb peldanyban egy - mondjuk 15x10-es kepre, odamentem, elohivattam, szetvagdostam, es keszen is volt. Amig az elohivassal molyoltak, addig korulneztem a kornyezo boltokban.

2020. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!