Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolult és mennyi...

Mennyire bonyolult és mennyi idő megtanulni felhasználói szinten kezelni egy linux alapú operációs rendszert ha eddig csak windows-t használtam?

Figyelt kérdés

#linux op. rendszer kezelése
2020. jún. 18. 23:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Utólag is bocsánat hogy rossz kategóriába írtam, csak most vettem észre hogy van külön számítástechnika főkategória is.
2020. jún. 19. 00:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak használni akarod és nem akarsz elmélyülni a parancssor rejtelmeiben, nem bonyolult.
2020. jún. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, csak használni szeretném illetőleg megtanulni azt hogy kell feltelepíteni a számítógépre, és szükség esetén frissíteni. De úgy gondolom még ez is felhasználói szint.
2020. jún. 19. 00:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Telepíteni és frissíteni sem bonyolultabb mint a Windowst, viszont frissítések akár napi szinten jönnek. Ez biztonsági szempontból jobb, mint a Windows havi ciklusa, csak kicsit többet kell emiatt foglalkozni vele. Viszont töredék idő alatt megvan és csak akkor kell újraindítani, ha maga a kernel frissült, egyébként nem kell, magától újraindítja a frissített komponenst. Ezt az esetek 99%-ában észre se veszed. Én úgy szoktam frissíteni irodai gépeket távolról (parancssorban, de helyileg a grafikus felületen is lehet, nem kell beleásnod magad), hogy közben dolgoznak a gépen és észre se veszik.
2020. jún. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fontos hogy kezdő barát distrot válassz, azokat nagyon könnyű telepíteni és teli van az internet mindenféle segítő anyaggal róluk. Ilyen distrók pld az Ubuntu és annak varriációi (Kubuntu, Lubuntu, stb...). Ajánlom még a Manjaro-t én azt használom.


Ezeknek a teljes telepítéséről találsz videó anyagokat a neten: https://www.youtube.com/watch?v=vt5Lu_ltPkU


A telepítés előtt a fontos fájljaidat mentsd le egy külső tárolóra, illetve ha nem lenne a rendszereddel kompatibilis a linux (előfordulhat) tarts egy windows telepítőt is valahol hogy vissza tudj váltani.


Annyi még hogy nem fogod tudni minden szoftverből ugyan azt használni, de Linuxra minden fontos programnak van ingyenes alternatívája.


Microsoft Office - Libre Office

Adobe Premiere Pro - Kdenlive

Adobe Photoshop - GIMP


és a többi, bármilyen szoftver linuxos megfelelőjét gyors googlizással megtalálhatod :) Ezek ugyan arra képesek mint a Windowsos megfelelőjük, a kezelő felületük lehet másabb.


Sok sikert! :)

2020. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!
2020. jún. 19. 01:10
 7/7 Alain Delon ***** válasza:
Ez a felhasználótól is függ, hogy mennyire nyitott, érdeklődő, meg attól is, hogy mivel kezdi el. Vannak könnyen használható disztrók, de vannak olyanok, amik nem annyira akarnak a nagyközönségnek szólni.
2020. jún. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!