Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes Magyarországon rádióje...

Érdemes Magyarországon rádiójel vezérelt faliórát venni?

Figyelt kérdés

Árukeresőn elolvastam pár véleményt, és valaki elégedett vele, de találtam olyan véleményt is, hogy nálunk olyan gyenge a jel, hogy nem érzékeli az óra beltéren, így fölösleges ilyet venni. Volt olyan is, akinél 3 órát csúszott az idő, másik időzónára állt be az óra.

Szeretnék egy ilyen órát, de pár komment elbizonytalanított.

Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? Konkrét márkát és típust is írhattok, hogy milyet érdemes venni.

Én ezekkel szemezgetek:

[link]

[link]


2020. jún. 28. 01:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Van úgy, hogy keresni kell a helyüket, hogy működjenek normálisan. Es nappal kevésbé terjed a rádiójel, tehát csak éjszaka tudnak szinkronizálni. Ha a nyugat felé néz az eleje, vagy hátulja, akkor jó eséllyel müködni fog. Nekem Miskolcon legalabbis jó. Nyugatabbra még jobb lesz a vétel.
2020. jún. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vasbeton talán foghat rajta valamennyit, noha elvileg a hosszúhullám mindenen áthatol, viszont ma már a mindenhol jelenlévő AM-zavarok, impulzuszavarok még el is nyomhatják a hasznos jelet.

Ha van egy AM-rádiód, meg is figyelheted, noha a terjedést a hullámhossz is befolyásolja.

Úgyhogy erre egyértelmű válasz nincs szerintem, viszont épp ma már a webáruházas visszaküldési lehetőség meg is könnyíti a helyzetet.

2020. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csongrád megyei tanyán élek. Igaz, hogy eléggé délen van, de cserébe se hegyek, se vasbeton nem árnyékol le.

A 14 napos elállás eszembe se jutott. Így kockázat nélkül kipróbálhatom.

Köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 28. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem gond nélkül működni fog. Ha kockázatos lenne ilyet forgalmazni, nem tennék.

[link]

2020. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!