Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hangos ventillátorokra valami...

Hangos ventillátorokra valami megoldás?

Figyelt kérdés
A számitógépem ventillátorai nagyon hangosak lettek, ezelőtt nap még csendesek voltak. Esetleg erre valami megoldás létezik? A válaszokat előre is köszönöm.

2020. júl. 1. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Normális, meleg van a szobában, lassabban hűl, ezért nagyobb fordulatszámon kell mennie. Légkondi használata segít a gondon.
2020. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Csere.
2020. júl. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
69%

Csapágyzörgés csak egy csepp olaj kérdése.

Legalábbis én így szoktam megoldani.

2020. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A csapágyakból egy idő után kiszárad az olaj. Egy kis olaj, én is így oldom meg. Olyan is előfordulhat, hogy a csapágyak kikopnak, ekkor "lötyög" a tengely a csapágyban, ezen csak a csere segít.
2020. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Igazság szerint kisebb kopást is képes kompenzálni az olajfilm, hiszen épp azért kezd zörögni, mert a kopás miatt már lötyögni képes a tengely.

De még azt sem lehet mondani, hogy csak ideiglenesen, rövid időre gyógyítana, mert egy-egy olajozás után évekig is végzi a dolgát, ez tapasztalat.

A porózus bronz (vagy ötvözet) siklóperselybe magas hőmérsékleten, vákuumban szivárogtatják be az olajat a pórusokba.

Egyszerű kézi olajozással ezt pótolni többé már nem lehet, így csak a felületi olajfilm segíti a zörgés megszűnését, de az elég jól.

2020. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!