Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rendeltem egy szunyogirto...

S Andrea kérdése:

Rendeltem egy szunyogirto lampat USAbol es kiderult, hogy kell hozza egy 220V/110V feszutseg ataliko. A keszulekben 20 Watt-os ultraibolya izzo es korolutte 4200 Volt-os feszultegu femracs van. Mekkora teljesitmenyu feszutseg atalakito kell hozza?

Figyelt kérdés
Eleg-e hozza 45W vagy magasabb kell?

2020. júl. 2. 16:33
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Egyszerű diódás-kapacitív feszültségsokszorozó szokta ezekben a nagyfeszültséget előállítani, ami gyakorlatilag nem igényel teljesítményt (nagy feszültség, jelentéktelen áram).

Úgyhogy lényeg az UV-lámpa (nem izzó).

Annak is van valamilyen előtétáramköre, viszont ezt a kompakt fénycsöveknél is úgy szokás értelmezni, hogy a feltüntetett teljesítmény az előtéttel együtt értendő.

Akkor viszont csak 20 W kell neki, amit persze nem árt felfelé méretezni, az a biztos.

2020. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Minek kellett az USA-ból venni?

Itthon is érulnak dögivel olcsóbbnál olcsóbbat.

[link]

2020. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Eleg-e hozza 45W vagy magasabb kell?"


Szervizmérnök úrral egyetértek, valamivel több, mint 20 W-os, 25-30 W-os jó lehet hozzá. A 45 W-os már biztosan elegendő, talán már kicsit nagyobb is a szükségesnél.

2020. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy tényleg izzó van benne, itthon is láttam ratyi szúnyogcsapdát valami lilásfeketére festett E10 foglalatú hosszúkás izzóval. Nem tudom, hogy egy izzószálnak, amit a hosszú élettartam miatt eléggé aulfűtenek (nem túl nagy a teljesítménye, talán 20W), mekkora az UV tartomány a teljes spektrumából, mindenesetre a készülék nem volt túl hatékony, és finoman fogalmaztam...
2020. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Vannak éppen "UV-like" izzók is:

[link]

De igazság szerint a színhőmérsékletet pont emelni kellene, mint a halogénizzók is teszik, aminek van is szignifikáns UV-kibocsátása, noha nem ártalmas szintű.

Normál izzónál az UV még kevesebb, hiszen azt csak alacsonyabb hőfokra lehet izzítani.

2020. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!