Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szeretnék az autóban az utas...

Szeretnék az autóban az utas térhez beközni led világítást de a led 12V-os, és az aku is kivéve mikor be van indítva a motor mert akkor 14,X a töltőfeszültésg olyankor nem teszi tönkre a ledeket? vagy hogyan lehetne megoldani hogy fix 12 volt legyen?

Figyelt kérdés

2020. júl. 7. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem tűnt volna fel, az autódban minden elektromos alkatrésznek, izzónak 12v a névleges feszültsége.
2020. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Igen, de a kérdezőnek részben jogos az aggodalma, mert vannak pontosan 12 V-ra méretezett LED-eszközök, ilyen a LED-szalag is például.

Másrészt a kérdező jogtalanul nézi hülyének azokat a mérnököket, akik direkt autóba tervezték az adott eszközt, és "valahonnan" megtudták, hogy ott a feszültség 14,4 V-ig is felmehet, sőt AGM-akkunál 14,7 V is lehet.

2020. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs hozzá kapcsoló?Így elég egyszerűen megoldható,és nem fog világítani egyfolytában
2020. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nem tudom milyen led-et tervezel az utastérbe, de ha nem túlságosan drága, én egyszerűen kipróbálnám, hogy mit csinál a 14V fölötti feszültségnél. Azonnal biztos nem fogja megadni magát, legfeljebb hosszú távon a kicsivel magasabb fesz nem tesz jót neki. Ha működik, és nem krepál be, akkor nincs további teendő.

Ha igen, akkor egy DC-DC konvertert javaslok a led elé beépíteni. Ezzel két baj is van. Az egyik, hogy az ára hasonló nagyságrendben lesz mint a led-nek. A másik, hogy vagy lefelé szabályzó, vagy fölfelé szabályzó konverterek vannak. Neked a lefelé szabályzó kell. 14V fölötti betáp fesznél valószínüleg be lehet állítani rajta 12V kimeneti feszültséget, de ha 12V a betáp, akkor a kimenő 10V körül lesz, azzal meg elég haloványan világít majd a led.

Mostanában nem néztem utána, de elképzelhető, hogy a kínaiak már csináltak ennek a problémának a megoldására áramköröket, csak meg kell venni.

2023. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

2020-as kérdésre választ én nem erőltettem volna, mint ahogy a megoldás is egyszerű.

Lehet rendelni Aliexpressről az utastéri lámpába való LED-panelokat, többféle méretben. Nekem is van, több éve bírja.

Az enyém még 3528 panel, de azóta már COB-modulok is rendelhetők, ilyen célra.

2023. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!