Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Két mobil átjátszó torony...

Két mobil átjátszó torony között van a lakásom, a legfelső emeleten. Hogyan tudnám leárnyékolni vagy ellensúsolyozni a sugárzást, legalább a fekhelyemen?

Figyelt kérdés
Hegytetőn lakom egy üdülő övezetben, a tornyok kb. 200 méterre vannak tőlem a két irányban.

#GSM #elektroszmog #elektromos sugárzás #Mobil átjátszó torony
2020. júl. 8. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Leginkább úgy, hogy nem bontod le a tetőt.
2020. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azt nem terveztem. Ha friss levegőre vágyok, kimegyek az erkélyre vagy sétálok az erdőben.
2020. júl. 8. 16:28
 3/19 anonim ***** válasza:
41%

Azok a tornyok egymás közt nem adnak - vagyis igen, de irányított antennával, nem fog átmenni rajtad semmi.

A mobil térerő sugárzása elenyésző a mikróhoz képest például - meg a wifihez képest. Sokkal nagyobb veszélyesebb rád a szomszé mikrója.


A legjobb védekezés a fém árnyékolát.

alufólia a legegyszerűbb, azon nem hatolnak át a sugarak (ha alufóliában rakod be a kaját a mikróba, hideg marad, mert nem megy ár rajta a sugárzás ami melegít.)

vagy vegyél olyan hőtükröt ami a kocsik szélvédőin szokott lenni. vagy alufóliás derékaljat

vagy minden este rúgj be alaposan és akkor már nem fog érdekelni a sugárzás :D

2020. júl. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, a zsebedben vagy a táskádban hordott mobillal mit csinálsz?

AZ kb. ezerszer közelebb van hozzád, mint az adótornyok, és a sugárzás káros(?) hatása a távolság négyzetével arányos.

2020. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen eddig az elalvást segítő teához vagy az alkoholhoz nyúltam áthidaló megoldásként, amíg másik lakást vagy jó megoldást ki nem építek; de már unom, mert utána nem vezethetek, meg amúgy sem akarok semmire rászokni :S.
2020. júl. 8. 17:16
 6/19 A kérdező kommentje:
A zsebemben vagy a táskámban lévő mobillal azt csinálom, hogy szinte mindig repülős üzemmódban van, mert ku*vára nincs rá szükségem, csak amikor a családomat felhívom. Mielőtt eszedbe jut a kérdés, nem, nincs se wifim se mobil internetem. Itthon van vezetékes internetem, amit a laptopomra dugok.
2020. júl. 8. 17:21
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Válaszolnék erre a kérdésre érdemben, de nincs kedvem mert ahogy nézem csak egy nagy fekete lyukba beszélnék.
2020. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Szervizmérnök úr ***** válasza:
83%

Ebben az a vicc, hogy torony közelében lakni legjobb, mert nagyrészt áthúz a fejed felett az elektromágneses sugárzás, az irányított antennákból.

Az emberek sok dolgot képesek bebeszélni maguknak, ennél nagyobb baromságokat is. Beképzeled az agyadba, hogy attól nem tudsz aludni, holott józan ésszel gondolkodva ez egyáltalán nem bizonyított.

Az alkohol / etanol pedig a cukrok egyik fajtája, ami szépen feltolja a vércukrot, ezáltal elősegíti az elalvást, de ez ugyanúgy működik szőlőcukorral vagy más tápanyagokkal is. Anélkül, hogy az egésznek köze lenne vélt okokhoz.

2020. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Elvileg nem kell csinálnod semmit, de ha zavar, lehet kapni árnyékoló tapétát (két papír réteg között réz fólia). Szakszerűen felrakod a falra és kész. (Az ár már kicsit húzósabb kérdés). Rákerestem a problémára és még elektroszmog elleni pizsit is találtam...

Nálunk, amikor a ház épült valamilyen meggondolásból a hőszigetelés és a vakolat közé műanyag helyett fémhálót tettek. A házban nem igazán működik a mobil...

2020. júl. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Fém árnyékolás a legjobb megoldás. Én is furcsán néztem, hogy létezik ilyen probléma, de többektől hallottam már, hogy igaz elég alacson Mhz-n műkdő rádió hullámok fejfájást, álmatlanságot okoznak!
2020. júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!