Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez ellen lehet valamit tenni?

Ez ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Szóval ha elmegy az áram akkor nyilván a pc is kikalcsol. Arra lennék kíváncsi ilyenkor mi baj történhet illetve hogyan előzzem meg a nagyobb károkat mivel nem akarok fizetgetni potyára a gép javítására. :D

16f



2020. júl. 13. 17:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Már elment vagy 10szer de szerencsére nem észleltem kárt. És remélem ezután nem is fogom tapasztalni
2020. júl. 13. 17:17
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
58%

Egy fő gond szokott lenni, amikor HDD van, a feszültség elmegy, de szinte rögtön vissza is jön.

A mai HDD-k védettek az áramszünet ellen, automatikusan parkolja magát ilyenkor. Viszont, ahogy visszatér a feszültség (a lemez forgása még le sem állt), a parkolási ciklusban zavar keletkezhet, amitől szerencsétlen esetben a fej letapad, akár le is szakad, bekarmol, ne tudd meg.

Megtörtént eset, amikor valaki így járt. Pillanat alatt odalett minden adat, ami rajta volt.

Egyébként más szempontból nem lenne vészes.

Ezért is jó az SSD, de nekem is például csak a rendszer van SSD-n.

HDD-t csak estére kapcsolom be (mozi / torrent).

2020. júl. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Hát, egy kis szünetmentes, ami annyi időre biztosan elég, hogy ha sötét lesz körülötted, akkor tisztességgel leállítsad a gépet. De az sincs ingyen, úgyhogy nyugodtan mérlegelhetsz, melyik a jobb megoldás. A szünetmentes minimuma egy 10-12, jó eséllyel, mire 3 év múlva tönkremegy az akkuja, már égen-földön nem lehet kapni hozzá, akkor újabb tízes, ésígytovább.

A régebbi tapasztalatok azok voltak, hogy bizony, néha ezek a kapcsolóüzemű tápok nem kelnek fel (sőt, magukkal vitték a mélybe a gép más részeit is), miután visszajön a villany. De lehet, hogy ma már ez nincs így.

2020. júl. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
77%

A magától értetődőt nem írtam: szünetmentes táp.

Profik részére van még egy trükk: tápegység módosítása primer puffertelep bekötésével, diódával leválasztva, ellenálláson keresztül töltve. Így áthidalhatók a rövid áramszünetek.

2020. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy szünetmentes tápegységet, pont ilyen esetekre való. 10-15 ezerért szerintem már kaphatsz egy teljesen alap eszközt, ami az áramszünet alatt (pár percig, teljesítménytől függ) biztosítja az áramellátást a géped számára. Nem csak a gépet kötheted rá. Kb. 17 éves voltam, mikor megvettem a kapható legolcsóbb szünetmentest, ma közel 30 éves vagyok, akkut kellett benne cserélni két-három alkalommal, egyébként pedig még mindig működik. Az akku a leggyengébb pontja ezeknek, 4-5 évnél többet nem bírnak ki.
2020. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!