Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a leggazdaságosabb...

Hatos6 kérdése:

Melyik a leggazdaságosabb problémamentesebb multifunkcionális nyomtató? Sajnos mindegyikről olvastam sok szart... Otthoni használatra lenne, nem akarok 50-100 000 Ft ért venni

Figyelt kérdés

#nyomtató #Multifunktionsdrucker nyomtató #Utángyártott tintapatron
2020. júl. 14. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nemigen tudsz mellényúlni, de a patronárakat nagyon nézd meg, én azzal szívtam meg. Egy patroncsomag majdnem annyiba került, mint a gép!
2020. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A jó nyomtató aminek később kicsi a fenntartási költsége drága. Az olcsó meg vacak. Szóval szokd a gondolatot, hogy vagy drágán veszel, vagy sz.rt.
2020. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gazdaságos, probléma mentes nyomtatók a nagy álló béreltek. Azoknak a havi költsége tipikusan több, mint az általad vázolt keret.

A választást neked kell elvégezni. Ebbe a kategóriába a tintasugaras nyomtatók férnek bele. Azok a működési elvükből adódóan problémásak. Ha keveset nyomtatsz, beszáradnak, ha sokat, akkor csíkoznak. A gyári patron drága, az utángyártott zsákbamacska, az utántöltés macerás (én a gyári patronokat 1-2 alkalommal szoktam tölteni).

Ha újat akarsz, akkor HP Epson Canon hármasból választanék. Ha nem kell színes 45 000-ért már fekete-fehér lézert kapsz.

Vehetsz használtat. Vannak cégek akik adnak rá garanciát.

A további szempontok:

Kell-e A3 nyomtatás (ha kell, akkor a keretet felejtsd el)

Kell-e színes nyomtatás (akkor csak tintasugaras)

Hány oldalt nyomtatsz havonta (Ebben az árkategóriában a nyomtatóknál megadott havi nyomtatási limit néhányszorosa a gazdaságos élettartam)

Kell-e hálózati nyomtatás (WiFi vagy drótos)

Pillanatok alatt megvan, hogy melyik a te nyomtatód. A színes tintasugarasok bőven beleférnek a keretbe napi pár oldal nyomtatásához

2020. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szirty ***** válasza:
Az mindegy hogy tintasugaras vagy lézer?
2020. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez egy ördögi kör... a tintasugaras nyomtatók olcsóbbak, de tuti beszáradnak a patronok pár hónapon belül ha nem nyomtatsz eleget, a gyári patronok 10-20 ezer forintok, külön a fekete és a színes, utángyártott meg lutri hogy lesz-e olyan jó mint a gyári, vagy hogy tudod-e egyáltalán használni.


A lézernyomtatók nem sokkal drágábbak, 30-50 ezer körül van, de ez csak akkor érdemes ha nem kell szines, egy toner több ezer nyomtatást kibír, nem szárad be, és kb 6-8 ezer ft. Ha szineset is akarsz, akkor az már elég zsebbe nyúlós lesz, mind maga a nyomtató lesz sokkal drágább, a szines toner meg aztán lehet 2x annyiba fog kerülni mint a gép :D

2021. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!