Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért villágit este a ledes...

Miért villágit este a ledes lámpám?

Figyelt kérdés

Vettem 1 ledes lámpát (220v) és amikor lekapcsolom akkor továbbra is villágit de nagyon halványan .

[link]



2020. júl. 16. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Nekem a ledszalagom világít halványan és kifejezetten frusztrál.
2020. júl. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Fordítsd meg a fázis/nulla bekötését, illetve ne használj jelzőfényes kapcsolót.
2020. júl. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
dugd be fordítva!
2020. júl. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:
68%

Miért kéne megfordítani a fázis/nullát?

Hova dugjon be fordítva mit egy fixen felszerelt lámpánál?


Ne javasoljatok hülyeségeket!

2020. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a konnektorba dugja be fordítva úgy értettem. ha meg nem vezetékes akkor fordítva kell bekötni.

nem hülyeség!

van valami áramszivárgás és amiatt világít. Egy régi izzó ezt a kis szivárgást rövidre zárja, de a LED-es lámpa nem.

2020. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sikeresen forditva köttem már nem villágit köszönöm a segítséget
2020. júl. 16. 10:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szívesen :)

és nem csak éjszaka világít(ott) hanem nappal is, csak akkor nem látod :D

2020. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:
70%

"ha meg nem vezetékes akkor fordítva kell bekötni."


Csak az a baj ezzel, hogy előírás szerint (biztonsági okokból) a fázist a talp érintkezőre kell kötni (már ha menetes a foglalat) és a fázist kell a kapcsolónak kapcsolnia nem a nullát.

2020. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 D.O.81 ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!


Tapasztalataim szerint fémházas kapacitív előtétes LED lámpát raktál valamilyen fém lámpatestbe. Ezeknek az egyik jellemzőjük a fordított kapcsoló bekötés(amikor a kapcsoló a fázis helyett a nullát bontja) esetén történő derengő világítás. Ennek oka a lámpa gyártási kialakítása miatt fellépő néhány száz mikro-Amperes szivárgóáram. Ha a kapcsoló a fázist bontja a jelenség nem tapasztalható. Illetve kialakul akkor is, mikor maga a kapcsoló szivárog. Azaz valamilyen szennyeződés miatt nem bontja teljesen az áramkört, hanem egy viszonylag kis értékű áramot átenged.

Ilyenkor a kapacitív előtétes lámpák(nem csak a fém, hanem a műanyagházas) derengenek, az elektronikus előtétes LED lámpák meghatározható időközönként villannak egyet. Az irányfényes kapcsoló is létrehozhatja ezt a jelenséget.


Üdv.

2020. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!