Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit befolyásol, ha egy láncfűr...

Mit befolyásol, ha egy láncfűrészen nincs primer pumpa?

Figyelt kérdés

Egy Scheppach CSH 46-tal ismerkedek, lehet hogy közeljövőben be is szerzek egyet, de feltűnt hogy nincs rajta primer pumpa.


Befolyásol ez valamit? Nehezebben, vagy több rántásra indul?


Most az mindegy hogy milyen gépről van szó, konkrétan az érdekel, hogy mit jelent az, hogy ha egy gépen nincs ilyen pumpa?


Köszi!



2020. júl. 18. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Már vagy 5-10 éve nem is alkalmazzák kis gépeknél ezt a pumpálós megoldást.

Néhány 4 ütemű gépnél még használják, de én 10 évnél fiatalabb láncfűrésznél nem láttam már ezt a megoldást.

2020. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyors google-özés után a Husqvarna és az Oleo-Mac belépő gépeinél is jelen van, és nekem ugyan tapasztalatom nincs, de mostanában nagyon sok bemutató videót nézek mai gépekről, akár belépő, akár profi, és szinte mindig látok rajtuk, ezért is tettem fel a kérdést.
2020. júl. 18. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Punepa nélkül r o h a d t sokat kell rángatni.
2020. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Hogy mennyire nem igaz az amit az első írt,a Stihl és a Husqvarna is alkalmazza mint a mai napig láncfűrészeknél,fűkaszáknál,lombfúvóknál valamint sövény vágóknál....(pl:Stihl Ms 500i,Husqvarna 572 xp auto tune)A pumpa nélküli gépeknél az első 2-3 rántással telíted a rendszert üzem anyaggal a pumpás meg 2-3 ra már el is indul.Tapasztalatlan felhasználónak aranyat ér -egyszerűbb az indítás.Főleg pont ezért leggyakrabban a hobby-barkács kategória elmaradhatatlan extra tartozéka, de ahogy fent már említettem a csúcstechnológiás profi gépeknél is bőven kap még szerepet!!!Az a gép amit kinéztél elég könnyen indul pumpa nélkül is.
2020. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem, ugyanaz történik meg a plusz 2-3 rántással, ami a primer pumpa nyomogatásával történne? Mert akkor ez egyszerűbbnek tűnik, hiszen "csak" húzogatni kell. És direkt nem rángatást írtam, mert mai gépeket elég szinte húzni, és be is indul. Egyébként meg köszi az értelmes választ! :)
2020. júl. 19. 23:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Amíg jól működik nagyon hasznos, később ha elromlik csak gond van vele mert nehezen jössz rá mi a probléma.
márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!