Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrégiben vettem egy behringer u-phoria um2 hangkártyát amit gitár erősítőnek használok. Viszont rengeteg statikus zaj van. Mi lehet a probléma, válaszotokat előre is köszönöm!

2020. júl. 22. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hol használod, milyen környezetben, milyen oprendszeren, milyen lakásban házban, annak milyen a 230-as rendszere, le van-e földelve a gép, milyen kábeleket használsz.... stb. stb. stb.

rengeteg helyen és módon belekerülhet a zaj a rendszerbe.

2020. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Vonalbemenetre állítottad?
2020. júl. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1# A szombámban használom, windows 10 van használatban, 230-as rendszert azt nem tudom, a gép földeléssével próbálkoztam de nem igazán ment ja és még annyi, hogy két laptopon is próbáltan de azon is zúgott.
2020. júl. 23. 09:45
 4/10 A kérdező kommentje:
2# igen
2020. júl. 23. 09:45
 5/10 anonim ***** válasza:
Hi-Z bemenet kellene, de lehet, hogy a mikrofonbemenet is megteszi. Line-ra emelheted aktív di-boxszal, de annyiért már veszel értelmes audiovezérlőt.
2020. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát nem usb bemenetek kéne neki?
2020. júl. 23. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem ismersz egy-egy fogalmat, akkor meszeld ki és jobb katt google keresés bakker! Vagy legalább valami józan észre hasonlító sémát próbálj már behúzni szövegértelmezés címén! Milyen usb? Mibe dugod a gitárt? Mi zajos?
2020. júl. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Rá googleztam nem sokat segített : D. Amúgy a külső hangkártyába dugom a gitárt ami egy usb csatlakozóval megy a gépbe. És amikor vissza hallom a hangját akkor zajos. A program is kimutatja a zajt.
2020. júl. 25. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:
De az usb az neked hogy jön ki, hogy zajos? Az alapzaj analóg oldalon jelenik meg, vagy eleve magas az előfok alapzaja, vagy alacsony a bemenő jeled, és nem tudsz már analóg szabályzóval se úgy emelni rajta, hogy ne adjon hozzá az erősítőfokozat is hatalmas alapzajt. Egy próbát megérne mikrofonbemeneten, de szerintem nem szólna jól, csak akkor legalább egy jobb jel-zaj viszonyú eredményre jutnál, ami kisebb baj, mint a zajos felvétel.
2020. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Szia! Bocsi, hogy későn írok. A mikrofon bemeneten állítgattam akkor volt, hogy jó volt, volt, hogy nem, de elég sokszor tapasztaltam hogy amikor megpengettem a gitár és vége a hangnak akkor egy pillanatra lehet hallani. És ezzel csak az a baj, hogy nem mindegyikkel működik ez csökkenti a zajt ugyan, de csak kicsit és még ha még lejebb teszem akkor nagyon rossz lesz a hangminőség, vagy nem tudom máshogy leírni, ha akarod küldök hangmintát.
2020. júl. 30. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!