Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet egy új...

Mennyibe kerülhet egy új áramkör kialakítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon nem vagyok othol a villanyos dolgokba,de az lenne a kérdésem hogy mennyibe kerül egy második külön áramkör kialakitasa? Mert most lett vasarolva egy régebbi házikó. Amiben még csak egy áramkör van kialakitva és szeretnènk elektromos főzőlapot és sütőt.ès hogy a villanyórába az e-on vagy egy villanyszerelő is megcsinalhatja-e a dolgokat ?

Előre is köszönöm a válaszokat!!


2020. aug. 3. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Háromfázisúra tudsz átállni. Vagy egy van, vagy három, kettő nem lehet. Az elektromos főzőlapokból is létezik egyfázisú és háromfázisú. Ha előbbit veszed, gond nélkül be lehet kötni a mostani hálózatra, esetleg fázisbővítés kell, ha a főzőlap mellett más nagyfogyasztókat is akarsz használni, de ez nagyon drága, nem éri meg, inkább figyelj oda, hogy egyszerre csak egy nagyfogyasztó menjen.
2020. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keress egy (több) villanyszerelőt, a helyszínen megnézve lehet csak árat kalkulálni. Én pl. órabérbe vállalom, és az éppen aktuális meló igazolta is ezt a dolgot, mikor úgy tűnt minden rendben van, csak pár aprósághoz kell nyúlni, és azóta konkrétan a fél lakást át kellett vezetékelni. Az eredeti építéshez képest legalább 2x alakítottak az épületben, vele együtt a villamosságot is. Az pl. nagyon nem természetes, hogy a szoba világítás a fürdőből kap fázist, nullát meg a folyosó világításról, meg hogy térdmagasságban vannak a kötődobozok, ötletszerű helyeken, átlósan légvonalba csövezve. A tulaj nem is akart villanyszerelésbe bonyolódni, csak a radiátortartóval elfúrtak egy vezetéket.

Az átszerelés pedig a helyiségek tagozódása és elrendezése függvénye is. Volt olyan szerelésem, ahol nagyon egyszerű volt dolgozni, de olyan is hogy lesz@ptam magam mire megcsináltam.

Érdemes rendesen megcsináltatni, mert amikor már belakod, utána sz@r ügy bontogatni meg keresgélni a falban, mitől nincs áram a fél lakásban.

2020. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!