Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Twitch vagy youtube streamer...

Twitch vagy youtube streamer akarok lenni. Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

OBS megvan. PC megvan. Kamera, mikrofon még nincs. Milyen legyen? Olcsó árkategóriában, max. közép. Kell még vmi ezeken kívül? Gamplay lenne.



Ítéleteket nem kérek, hogy xar a gameplay, meg xar streamerkedni. Van munkám, de szórakozásnak jó a gamelés utána, foci nézés meg sörivás helyett.



2020. aug. 17. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sure....
2020. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát nézd, én ha valami új hobbiba kezdek, akkor sosem vagyok benne biztos, meddig fogom csinálni, nem unom-e meg két hónap alatt. Szóval ha bármilyen ócska kamera van otthon, elkezdeném azzal. Aztán ha tényleg úgy látom, hogy sokáig fogom folytatni, akkor beruháznék valami normálisra.


Szóval én megpróbálnám a telóm meglevő kamerájával összelőni, és egy kartonpapír-hurkapálca-cellux kameraállványt eszkábálnék hozzá. Nézz utána, hogy lehet a teló kameráját webkamerának használni.

2020. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nekem ócska sincs itthon, csak fényképezőgép. Ezen nem múlik, egy 5000-res Auchaosat azért meg tudok venni. :)


Köszi a tippet. Nem vagyok egy technikai zseni, szerintem maradok a párezer ft-os kamnál. Amúgy streameltem már, de csak képernyőt, én nem létszódtam.

2020. aug. 17. 20:37
 4/12 anonim ***** válasza:
Minimum egy Full HD kamera legyen, de a home office felvitte az árát ezeknek, a legolcsób ilyet pár hónapja 20 pénzért vettem. És ez nem tűéles, bár amire én használom (online éneklés idegenekkel) megfelel, streameléshez kevés lesz. Mikrofont nem tudok ajánlani, mert teljesen más kategória amit én használok.
2020. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
20ért használtat vettél vagy újat?
2020. aug. 17. 20:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos, technikailag szükséged lesz egy jó minőségű kamerára, egy jó minőségű mikrofonra, egy streamelő alkalmazásra, meg egy olyan számítógépre, ami "izmosnak" mondható.

Na és persze sok-sok kitartásra is szükség lesz majd.

2020. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

full hd-s webcam a minimum, tényleg durván felvitte az árakat a home office és a távoktatás. Nekem ilyen volt: Logitech C920 HD Pro

ezt 20k ért vettem karácsonykor. Most 40... használtan is megéri sztem. :)


Mikrofonoknál is ne a legolcsóbb tescos legyen azért, nem tudom mennyit beszélsz és milyen hangminőségben. de azok árai 5-10k körül már jó minőségűek.

2020. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6# a gépem adatait nem emlékszem már, hogy hol is találom, de már streameltem ezzel, és nem volt gond. Olyan 120k lehetett az ára pár éve, ennél izmosabb már nem lesz. Nem lesz gamer PC meg egyéb luxus, de nem is LOL világbajnok akarok lenni, csak egy egyszerű streamer. OBS is megvan.


7#oké, de használtan vagy újan vetted?


5-10k egy mikrofonért oké szerintem.

2020. aug. 17. 21:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Az Iriun webcam appot próbáld ki költekezés előtt szerintem! Nem nagy cucc, felrakod gépre, telóra, legyenek egy hálózaton, és megy, tök gyors, alig egy kicsit késik.
2020. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Asszem megtaláltam. Ha csak a processzort leírom nektek ide az jó? Nem tudom annyira, hogy mi az ami hasznos lehet.
2020. aug. 17. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!