Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konektorba dugva a vezeték ,...

Newhirl kérdése:

Konektorba dugva a vezeték , égöfoglalattal a végén. felkapcsolás és lekapcsolás az égö be ki csavarásával történik.. mondjuk kissé süt néha néha mikor ki kell csavarni.. a kérdés az hogy miért égnek ki olyan hamar néha már az elsö becsavaráskor...?

Figyelt kérdés

2020. aug. 18. 14:47
1 2
 1/12 Wadmalac ***** válasza:
82%

tipp: a nem folyamatos mozgatásra, kopásra, elektromos ívre tervezett kontakt erodálódik, ezért nem ki-be módban zárja-nyitja az áramkört, hanem szikrázva-vibrálva.

Az nagyon nem tesz jót egy volfrám izzószálnak, de egy egyenirányítóval, pufferkondival, gyújtóval ellátott kompakt égőnek sem, meg egy szaksszos üzemű tápos ledes lámpának sem.


Pár száz forint egy vacak kapcsoló, szerintem a kiégett izzókból már rég kijött volna az ára.

2020. aug. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
A kérdező időutazó, és még nem találták fel a kapcsolót.
2020. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
A konnektorba dugás legalább szabályosan szerint dugvilla használatát jelenti, vagy lecsupaszított vezetékvégeket?
2020. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Wadmalac ***** válasza:
35%
Az is valami, ha nem a vezeték csomóra kötése helyettesíti a kikapcsolást.
2020. aug. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert - ahogy leirtad - nem rendeltetesszeruen hasznalod oket.
2020. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Tegyél bele okos LED-fényforrást, azt tudod telefonról kapcsolgatni. De egy pár száz forintos kapcsolóra nehogy beruházz...
2020. aug. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
81%

Nem lenne vészes szerintem a tekergetés (mármint kapcsoló helyett), de a mai izzószálak annyira érzékenyek még a mozgatásra is, hogy én szinte ránézni sem merek már.

Ha odébb kell tenni, akkor is csak kellő tisztelettel merem megérinteni, mert volt már, hogy csak letettem és belehalt.

Tehát a problémát én ebben látom, hogy bemozdul az izzószál.

Egyébként hasznos tud lenni az izzólámpa, például tápegységek javításánál, olvadóbiztosíték helyett beiktatni. Így, ha zárlat van, csak világít a lámpa, nem az alkatrészek pukkannak el. Természetesen, mindig olyan teljesítményű izzót kell használni, ami az adott készülék áramfelvételéhez / teszteléséhez megfelelő. Meg az sem mindegy, hogy csak készenléti áram kell, vagy nagyobb áram kell.

2020. aug. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

Nem írtam, mert eléggé ismert és kitárgyaltuk már szintén, hogy a mai izzók egyébként sem bírnak sok bekapcsolást.

Amelyiket nem mozgatják, az sem bírja túl sokáig, de a mozgatás még ront a helyzeten.

2020. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
A soros "hibajelző" lámpa ismerős, megspórolt már némi füstöt...
2020. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

Igen, hogy érthetőbb legyen, hozzátenném: azt vettem észre, hogy a használat során ezek a gagyi szálak még ki is nyúlnak, lógni kezdenek.

Egy ilyennél történt meg, már annyira lógott, hogy csak letettem és elengedte magát.

2020. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!