Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi történik ha fordítva...

Mi történik ha fordítva kötném be?

Figyelt kérdés
Ha egy kondenzátort szándékosan fordított polaritással forrasztanám a helyére mi történne?

2020. aug. 20. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha bipoláris akkor semmi, ha polarizált akkor lenne egy szép durranás...
2020. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem elektrolitkondenzátor, akkor semmi.

Elektrolitkondenzátort fordított polaritással bekötve jobb esetben felpúposodik, megnyílik a ház és kijön a belseje, rosszabb esetben felrobban. Van olyan is, amelyiknek van egy gyengített pontja, így nem robban fel. Nem ajánlatos fordított polaritással bekötni, mert nagy valószínűséggel tönkremegy. Léteznek polaritás független elektrolitkondenzátorok is, azokat be lehet kötni fordítva is.

2020. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kb 15 éves koromban kipróbáltam.


Utána beragasztottam a tenyeremen lévő vágást, amit a felrobbanó kondi darabja ejtett rajta.

2020. aug. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 vagyok:


Megfogtam, hogy megnézzem hogy melegszik -e? Pont ekkor robbant fel.

2020. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


Kipróbáltam én is, egy régi 12V/100µF-os kondenzátor volt, 48 V váltakozófeszültséget adtam rá. Mivel tisztában voltam a várható eredménnyel, lefedtem egy vastag alumíniumlemezzel. Elég gyorsan elkezdett sisteregni, majd szétnyílt a háza, lényegében felrobbant. Még az egyik krokodilcsipeszt is elgörbítette. Szóval nem veszélytelen az ilyesmivel játszani. Persze, ha egy 400V-os kondenzátorra egy 1,5V-os elemet kötnek rá fordított polaritással, annak nem lesz baja.

2020. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!