Régi fadobozos Tv?

Figyelt kérdés
Mit csináljak egy régi fadobozos tv-vel? kb 80as évekből való

2020. aug. 22. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Rakasd rendbe hatalmas érték lehet
2020. aug. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Keresd meg, hogy hol a legközelebbi hulladékudvar és add le.
2020. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dugd be, hátha működik. Kábelen van még analóg tévé, például a Diginél nem is kevés, de a UPC/Vodafone is ad még.
2020. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Működő képes csak kikapcsolni nem lehet meg sípoló hangot add bekapcsoláskor
2020. aug. 22. 17:05
 5/10 A kérdező kommentje:

Videoton TS 3301 SP Super Color 1980

Erről a modellről van szó

Érdemes vele foglalkozni?

2020. aug. 22. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldöntened.
2020. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel jófogásra 1-2 ezerért, elszállításról a vevőnek kell gondoskodni címszóval. Hátha valaki elviszi, nem kell foglalkoznod vele és ha nem is sokat, de egy kis pénzt is kapsz érte. Főleg hogy működik. Biztos vannak gyűjtők, vagy retro gamerek akik egy Atari 2600-at, vagy Nintendo Entertainment Systemet dugnának rá igazi autentikus játékélményért.
2020. aug. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ennek nem igazi fa a doboza, hanem tapétázott préselt lemez. Olyan, mint a mai bútorlapok.


Mivel modul-rendszerű így egy szerelő könnyedén be tud kötni neked egy audio-video aljzatot, és akkor nem kell RF vétellel kínlódnod.

A bekapcsoláskor hallott sípoló hang ezeknél a régi készülékeknél normális. Mire a képcső átmelegszik, addigra elhalkul.

Azt hogy nem tudod kikapcsolni, valószínű hogy egy, a kapcsolóban lévő rugó elöregedése okozza.


Hogy megéri -e rendbe hozni?

Szerintem eladásra nem igazán, legfeljebb licitre érdemes megpróbálni.

Egy érdekességük a Videoton TV-knek, hogy szinte megölhetetlenek! A tiéd is legalább 30 éves és még mindig működik!

2020. aug. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Kutya sem foglalkozik már ilyennel és hiába modulos, de ez még a régebbi, TDA440 IC-re épülő KF-modul, ami külső videóbemenetre alapból alkalmatlan.

Tehát ez egyáltalán nem úgy megy, hogy "könnyedén".

Nyilván, ha akarom, megcsinálom, kicsit komplikáltabban, de azt meg már nem fogjátok megfizetni.

Egyáltalán, minek AV-bemenet egy ilyen szarra? Ki fogja azt kihasználni?

Kapcsoló már összehegesztődött, mint egy ponthegesztés, összeégett, cserére szorulna.

Sípolást okozhatja a sorkimenőtrafó egyszerű lazulása, zöreje is, vagy más hiba is.

Képcsöve már emissziószegény valószínűleg, nagyfesz. sokszorozója bármikor áthúzhat és akkor vége a dalnak.

Az állítólag megölhetetlen TV és hasonló társai mázsaszám fordultak meg a szervizemben is, annak idején.

Pár mázsa ki is lett dobálva a hulladékátvevő helyekre, amikor már ajándékba adták az emberek, azaz hagyták szervizben, bontásra.

Nem azt mondom, hogy nem sajnáltam némelyik szebb példányt, de ilyeneken túl kell lépni, sok helyet foglal, semmire nem jó, hulladék.

Ennél sokkal komolyabb képcsöveseket dobálnak ki az emberek, pl. 32 collos, 16:9, D-Sub bemenettel, vagy 4:3 példányokból is korabeli csúcskészülékeket.

De ezeket sem lehet már semmire sem használni, hiszen tele van a lomtár LCD és plazmákkal is.

2020. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Egyetértek. Ennek a javításával ma már nem érdemes foglalkozni. Próbáld meg odaadni vagy eladni egy gyűjtőnek, vagy meg lehet próbálni felajánlani egy múzeumnak. Egy régebbi TV-vel én is az utóbbit tettem, sajnáltam szétszedni vagy kidobni. Igaz az még az 1950-es évekből való AT 403-as elektroncsöves TV volt, ráadásul VALVO képcső volt benne. Működőképes volt, de a kábel TV hálózaton már nem lehetett használni. Örültek neki, mert ilyen típusú nem volt nekik, viszont csak megköszönték, de nem fizettek érte semmit. Ez nekem nem számított, mert így legalább nem hulladékként végezte, hanem megmaradt az utókornak.

2020. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!