Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha az éjjeli lámpát egész...

Ha az éjjeli lámpát egész éjjel égve hagyom, felrobbanhat az izzó?

Figyelt kérdés

2020. aug. 24. 23:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Éjjeli lámpa, a neve szerint is arra való, hogy éjszaka folyamatosan világítson. Állandó üzemeltetésre készült, ami annyit jelent, hogy meghibásodás nélkül, hosszú ideig is bekapcsolva hagyható. A lámpák amúgy sem szoktak felrobbanni, legfeljebb kiégéskor némelyik pukkan egyet.
2020. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kb 5 éve fordult elő nálunk, hogy a fürdőszobai lámpa égője felkapcsoláskor szétdurrant. Zárt búra takarta. Az égő szilánkjai benne voltak. Tehát szétrobbant. Hagyományos izzó volt. De amugy nem jellemző. Ha félsz, zárt lámpát használj.

Amugy én egész éjjel égetem most épp sólámpát de csak langyos nem forrosul fel. Ha meg felrobban, csak az égö robban belül. Nekem nem tesz kárt.

2020. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem. Az a lényeg, hogyha melegszik benne az izzó, akkor tudjon szellőzni.
2020. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Csak ne feledjük, hogy a bekapcsolás pillanatában szoktak eldurranni az izzólámpák, nem üzem közben.

Ennek okát többször kifejtettem ezen az oldalon, most nem részletezem.

Esetleg később, ha úgy alakul.

2020. szept. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy elvileg nem szabadna neki felrobbannia, attól még felrobbanhat.
2020. szept. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!