Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért zavarja a mobil hálózat...

Miért zavarja a mobil hálózat frekvenciája a hangfalamat?

Figyelt kérdés
Eddig abban a hittben voltam hogy az FM jeleket zavarja a mobil hálózat fekvencia sávja de most egy FM rádió rész nélküli hangszórómat is zavarja csatlakozás közben. Igazából minden hálózati tipus más más hangot generál ezt le is teszteltem 4G majd 3G majd 2G kapcsolattal is. Nem tudom ennek az okát hogy miért zavarja érdekel zok válasza akik műszakibb beálítottságúak. Illetve érdekel hogy ez a fajta frekvencia tehet-e kárt magában a hangfalban? A releváns válaszokat előre is köszönöm!
2020. szept. 5. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Figyelem.
2020. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kábelek összeszednek minden zajt, ha nincs megfelelő zavar védelem.
2020. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A mobilhálózat modulációját hallod, ami a kezdetek óta zavar minden hang- és képalkotó berendezést, ami nincs ellene védve. Minden hálózattípus másként zavar, a leglátványosabb a 2G, ami egy csak erre a zavarra jellemző hangot kelt, az analóg kép pedig csíkos lesz. A 3G és a 4G már humánusabb, csak erősítés mellett érzékelhető a zavaró hatása és ha van is, olyan magas frekvencián, hogy általában nem hallod.
2020. szept. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Eddig abban a hittben voltam hogy az FM jeleket zavarja a mobil hálózat fekvencia sávja"

Jól hitted.

Minden eszközben keletkezik ilyen zavar ha a telefonod a közelben van, csak van amelyik elég jól lekezeli. Egy aktív hangszóró esetében nem elsődleges szempont, hogy a mellé tett mobil gsm modul zavarást szűrje. Meg a kábelei is antennaként viselkednek.

Tedd távolabb a telefonod tőle.

https://www.youtube.com/watch?v=fh4IR_gPuUE

https://www.youtube.com/watch?v=iKP5KmPRvHQ

2020. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!