Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A kábel tv szolgáltatók...

A kábel tv szolgáltatók honnan veszik a csatornákat?

Figyelt kérdés
Gondolok én arra, hogy műholdról például? Nekem van kábel tv előfizetésem, egy úgymond noname szolgáltató, és úgy vettem észre hogy a Digi műholdjàrol veszik a csatornákat le. Ugyanaz a csatornák pontos neve pl a név mellett a .végződés, vagy hogy a Paramount Channelnek angol az EPG mint a Digi műholdon, vagy az ékezetes karaktereket rosszul megjelenítő EPG. Ez lehetséges vagy nincs rá törvény honnan kell a csatornákat venniük?

2020. szept. 10. 10:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Eddig pl a MindigTv-től is vettek át, mert ki volt írva, hogy ezen a csatornán xyz dátumtól a pesti tv lesz látható. És mióta ott ez az átállás volt, azóta lett minden Digi műholdas
2020. szept. 10. 10:54
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
A műsort műholdra játsszák ki a csatornák, onnan veszik le a szolgáltatók. A szabadon fogható csatornákat esetleg a MinDig TV-ről.
2020. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
58%

Vagy a Digi is abból a forrásból veszi, nem ez a lényeg.

A szolgáltatónak a műsorterjesztés jogait / jogosultságait kell betartani, jogvédett tartalom esetén rendelkeznie kell a megfelelő szerződésekkel, utalnia kell az ellenértéket is.

Hogy milyen úton jut hozzá a tartalomhoz, az is le van szerződve és még be is kell tartani, mert a műsorfolyamban digitális bélyeg / azonosító található.

Tehát az úgy nem működik, hogy valaki csak rááll a MinDigTV-re és tovább osztja. Jogosultság esetén teheti csak meg.

Csak egy példa, a MinDigTV Extra fizetős tartalmait ők csak Magyarországon terjeszthetik, erre van jogosultságuk.

Igaz, hogy a rádióhullámok nem állnak meg a határoknál, de előfizetést nem adhatnak el külföldi lakosnak és a sugárzást sem küldhetik ki célzottan, csak ami kivédhetetlenül "elszivárog", a fizika sajátoságai miatt.

2020. szept. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A Digi nem veheti abból a forrásból, mint itt a kábel tv, mivel abból jó pár a Digi saját feladású csatornája, pl. a Digi Sport csatornák. Pl. a Digi Sport 3 nem HD, ami műholdon szintén nem az.

Én úgy tudtam, hogy létezik olyan, ahol a csatornáknak direkt van kábelhálózatoknak szánt verziója bizonyos műholdakon és azt kellene továbbítaniuk.

Bár engem akkor jól átvernek. Jóval kevesebb csatornát ad mint a Digi és drágább jóval. a kábel és ugyanaz... Úgy gondoltam, hogy ez egy normális minőségű digitális kábel tv... nem Digi műholdas pixeles színvonal.

De viszont nem fér már el itt 2 antenna, így a Digi Sportok miatt kellett beköttetnem, mert a család szereti az angol meccseket...

A T-Home műholdast meg nem akarjuk lemondani, mert 3 szolgáltatás esetén mobil előfizetéssel jóval olcsóbban jövök ki a kedvezmények miatt (Magenta 1).

2020. szept. 10. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még azt is el tudom képzelni, hogy interneten keresztül működik, mint manapság minden.
2020. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ma már legtöbb esetben, a kábel szolgálatok a moder szolgáltatásokat használva Optikai kábelen, IP alapon, kapják. Lásd például: M1, M2, Duna TV, vagy a TV2 és társ csatornái, de ilyen a konkurens RTL Klub és társ csatornái. Ezek alapból magától a TV csatornáktól közvetlen Optikai kábelen IP stream formátumban továbbítják a kábel szolgálatók felé. És ezt a jelet fel dolgozva továbbitják megefelő modón az előfizetők felé. Néhány küdlföldi csatorna esetén van még műholdas le vétel, kábel TV esetén. A műholdas DIGI is igy működik, csak ott nem kábelre hanem műholdra adja fel a DIGI mint szolgáltató. De nem csak a DIGI, hanem a Telekom, és a Vodafone is így müködik.
2021. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!