Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 30 volt 5 amper halálos?...

Kecskelolxdlol kérdése:

30 volt 5 amper halálos? (Tudom, sok mindentől függ)

Figyelt kérdés
Venni szeretnék egy labortápot és valószínűsítem, hogy 30 volt 5 amper bőven halálos, van valami védelem ezekben, ha hozzáérnék véletlen? Ha nincs, hogy tudnám megakadályozni az esetleges áramütést? Most valami olyasmire gondolok, hogy ugye az áram a legkisebb ellenállást keresi és azt akarom elérni, hogy ne rajtam tegye ezt meg, ha véletlen megbasz az áram..

2020. szept. 16. 21:40
1 2
 1/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ.

Ja, ezt még gondold át, mert akkora hülyeséget kérdeztél, ami miatt országos tiltást jegyeztek be rád a labortápok piacán.

Addig nem vásárolhatsz egy darabot sem, míg nem térsz észhez.

2020. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez érintésvédelmi szempontból törpefeszültség, tehát egyáltalán nem veszélyes.
2020. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A 30V nem az a feszültség, ami veszélyes lenne.

Meg mi az, hogy 5A?

Bekapcsolom a tápot, akkor hova megy az 5A, ha nem kötök semmit rá?

Sehova, így nem bánt senkit...,.

Az emberi test ellenállása, ugyan sok mindentől függ, de jellemzően 100kOhm feletti.

Mennyi áram folyik akkor? 0,3mA! Na, azt nem veszed észre...

2020. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleszúrsz a szívedbe két elektródát és azokra rákapcsolod, akkor valóban életveszélyes.
2020. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A 30 V az száraz helyen, egészséges felnőttre nem veszélyes. Gyermekjátékoknál ha jól tudom, 24 V lehet max.
2020. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Szervizmérnök úr ***** válasza:
86%

"30 volt 5 amper halálos?"

Semmiség, az autóm akkujához képest.

12 V, 200 A!

Védőöltözet nélkül nem is merek a motortérbe nyúlni.

2020. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Venni szeretnék egy labortápot és valószínűsítem, hogy 30 volt 5 amper bőven halálos"

Hát attól függ. Túléltem a halálos mérő gyakorlatokat, pedig a banánhüvelyes csatlakozó volt az egyetlen fegyverem...:)


"van valami védelem ezekben, ha hozzáérnék véletlen?"

Van. Általában tudod a kimeneti feszültséget állítani és a terhelő áramkorlát is szokott lenni. Sőt van rövidzárvédelem is, meg védőföldelés, kettőszigetelés és egyéb. A legjobb ha kikapcsolt állapotban rakod össze a kapcsolást és úgy utána adod rá a kakaót.Jómagam már többször tapasztaltam a bekapcsolást jelző füstöt, illetve láttam elko kondit elpukkanni.


"Ha nincs, hogy tudnám megakadályozni az esetleges áramütést?"

Pl megkérsz, hogy valaki más menjen a labortáp közelébe. Én is mindig nagyanyámat küldöm oda, érte már úgyse kár...:)


"Most valami olyasmire gondolok, hogy ugye az áram a legkisebb ellenállást keresi"

Van áramálcázó festék. Ha azzal előtte bemázolod magad akkor nem talál meg az áram. Esetleg csináld éjszakai árammal a kísérleteid, az kevésbé éber és nem fog megtalálni. A lényeg, hogy délelőtt 10-11 között ne mérj , mert az hamar megtalál. A labormérések hallgató koromban mindig estefelé voltak, bizony.



"és azt akarom elérni, hogy ne rajtam tegye ezt meg, ha véletlen megbasz az áram."


Most nem értem...ha áramütést szenvedsz, akkor megbasz az áram. Ha nem rajtad teszi meg akkor valaki mást tojózik meg.Ezt a paradoxont nem sikerült feloldanom...Mindegy. Kérd meg Lui Padrét, hogy vegye le a rontást a kismegszakítóról és akkor nagy baj nem érhet.

2020. szept. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és igen tudom, picit idiótán fogalmaztam meg, de ez van...
2020. szept. 16. 22:26
 9/18 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés cc éa cv mód, hogy működik?
2020. szept. 16. 22:33
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Konstans áram és a konstans feszültség üzzemmód. Ezen infó birtokában a kérdező mit gondol ezekről?
2020. szept. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!