Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A litium ceruza akkuba érdemes...

A litium ceruza akkuba érdemes fektetni? Hány mAh van egy átlagos alkáli AA elemben?

Figyelt kérdés

vhol azt olvasom h az átlagos alkáli 1500-2700 mAh körül mozog, a NiMH-et pedig ismerem, de sajnos nagyon hamar beesik a feszültsége még állásban is, és így nem jó.


kézi URH rádióba kellene, naponta 2-szer kell cserélni a 2500-2700 mAh-s NiMH-akkukat, és így is azért oda kell figyelni.


Viszont mi a helyzet ezzel az 1700 mAh-s Li-akkuval AA kivitelben? Hosszabb távon megtérülő beruházás lehet? eleve 1,5V ... feltételezem h tovább tart, mint a NiMH.


aki ismeri, tudna mondani véleményt, előnyt, hátrányt a NiMH-hez képest? köszönöm


[link]



2020. szept. 17. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van több NiMH akkumulátorom, némelyik terhelés nélkül is hamar lemerül, de van, amelyik hosszú ideig sem merül le. Az Li akkumulátor, ha megfelelően fel van töltve, terhelés nélkül hosszabb ideig tárolható.

Viszont az általad megadott típus kapacitása 1700 mAh, ez jóval kisebb, mint a 2700 mAh-os NiMH, így ez bírja tovább. Már, ha a ráírt adatokat el lehet hinni. Ha ragaszkodsz az 1,5 V-hoz, akkor nincs kérdés, mert az NiMH névlegesen 1,2 V.

2020. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
na igen, itt az 1,2V vs 1,5V vagy feltöltve jó esetben legyen 1,4V vs 1,5V közti különbségek miatt lehet érdekes sztem. és oké, kisebb mAh, na de magasabb feszültslgen adja le mindenképpen, és sztem ez azért sokat jelent. én ígyx hirtelen ennyit látok, aztán ki tudja .. csak ahhoz sok pénz, h kidobjam, ha netán csak rossz tapasztalatok vannak róla, ezért próbáltam itt is kérdezni.
2020. szept. 18. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Az NiMH feltöltés után csak rövid ideg 1,4 V, aztán hamar lecsökken 1,2...1,3 V közé. Nekem nincs tapasztalaton az Li akkumulátorokról, és ezek elég drágák, szóval nem tudom. Hátha ír valaki, aki már használt ilyet.
2020. szept. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!