Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet külső akksit beépítettké...

Lehet külső akksit beépítettként használni?

Figyelt kérdés

Hangszórót építek viszont még nem vettem hozzá akksit.

Arra gondoltam, hogy veszek egy nagyobb Power bank-et, és azt szerelem bele.

Ez megoldható lenne?

Alapvetően 18650-eset akartam rakni bele, de azok elég drágák, ráadásul csak kínából tudok rendelni (itthon eddig még nem találtam ilyen áron).


Tehát az lenne a kérdés, hogy használható-e erre egy Külső akksi, vagy felejtős?



2020. szept. 27. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Semmi akadálya
2020. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

intercell.hu itt nézz körül 18650-esekért.

de kell hozzá BMS is


amúgy a legtöbb powerbankban 18650-esek vannak.

2020. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit kínából rendelsz, az jó eséllyel olyan is. A ráírt kapacitás köszönő viszonyban sincs a valósággal. Amit itthon veszel, ismert gyártó gyártmányát, az viszont tudja azt, ami a katalógusban szerepel: kapacitást, maximális terhelőáramot, és élettartamot.


Power bank felejtős, mert ami abból az USB-n kijön, az nagyon felejtós egy hordozható hangszóróhoz. 5V tápfesz 4 ohmon híd végfokkal (vagy D-osztállyal) 3,5W a maximális teljesítmény. De inkább csak 3, mert a D-osztályú végfok sem 100% hatásfokú.

2020. szept. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az volt a tervem, hogy nem USB-n keresztül használom, hanem szétszedem, kiveszem magát az akkumulátort és rendesen rákötöm ahogy egy normál akksival kéne.


Így se lenne megoldható?


#2 amúgy köszi, ez jó oldal :)

2020. szept. 28. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha veszel egy közepes powerbank -ot, amiben biztosan 18650 -es akku pakk van

(Pl ez:

[link]

)

, akkor abból az akku pakkot át rakhatod a hangszóróba, amit építesz (a powerbank modul pedig lehet a töltés csatlakozó mindenféle átalakítás nélkül powerbank funkcióval együtt). Feltéve, hogy az erősítőnek, amit használsz elég a 18650 -es cellák névleges 3.7V -ja, illetve raksz bele pluszban egy védőáramkört a túlmerítés ellen. ("3.7v lithium battery protection board" néven található több verzió, érdemes olyat választani, ami megfelel a várható terhelésnek.)


Vagy vehetsz olyan töltőmodult is a powerbankból kiszedett cellákhoz, amin van túlmerítés védelem is (pl ez:

[link] ), amit használhatsz a cellák töltésére és túlmerítés védelemre is (a példaként említett modul esetén max 3A terheléssel). Emellett ha gondolod, pluszban beépítheted a powerbank modult is töltöttségi szint ellenörzésre és powerbank funkcióra.

2020. szept. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ha kivehető akkusra tervezed, akkor is kell az akku után egy védőáramkör, de ha megfelel az, hogy kívül töltöd az akkukat és elég nagy terhelhetőségű védőáramkört építettél be, akkor lehet kivehető akkus megoldás is. Bár szerintem kényelmesebb egy micro usb csatlakozón át tölteni az ilyen cuccokat is, de Te tudod...
2020. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!