Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért viselkedik úgy mintha...

Miért viselkedik úgy mintha normál izzó lenne?

Figyelt kérdés

Tönkrement a szobámban a Tescós Led égő (lámpa? izzó? ) ami majdnem 3 évet kibírt. Helyette vásároltam egy filament Tungsram led égőt. Az előző égő teljesen egyenletesen világított , nem pislogott ha például a hűtő vagy valami más bekapcsolt és az egy pillanatra nagy áramot vett fel a hálózatból.

Az új filament led égőm viszont ha egy pillanatnyi feszültségesés van a hálózaton egy pillanatra lecsökken a fényereje.

Tudtommal a led égőben lévő elektronikának a feszültségesést kompenzálnia kellene és nem volna szabad pislognia.

Hibás a led égő?



2020. okt. 5. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Hibás az áramköröd, régiek a kábelek.
2020. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es-


De csak három napja? Három nappal ezelőtt cseréltem a szobámba a led égőt - eddig nem pislogott. Ha tényleg a kábelek lenének a hibásak a többi helyiségben miért nem pislognak a ledek ha a hűtő vagy más hirtelen nagy áramot felvevő berendezés bekapcsol? Az összes helyiségben led égők vannak. Egy sem pislog.

2020. okt. 5. 16:48
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Jól van már, nem kell egybõl letámadni.Írtam egy tippet mert segíteni akartam.
2020. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem támadtalak le de szerintem nem a kábelekkel van a baj.

Lehet, hogy a led égő egyszerűen csak ilyen.


Eszembe jutott egy dolog. A konyhában lévő led égőt ami Philips és nem filament kicserélem a szobaival. Ha így is pislog a filament Tungsram égőm és a Philips nem akkor a Tungsram filament egyszerűen csak ilyen és kész.

2020. okt. 5. 17:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egy jó ötlet.
2020. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
De ha így is pislákol akkor érdemes a kapcsolót megnézni.
2020. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
//Mindenesetre maradjunk a lámpa megnevezésnél.//
2020. okt. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
Mivel hagyományos izzót próbál imitálni, annál pedig normális ez a jelenség, ezt a tulajdonságát is szándékosan leutánozza.
2020. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél bele egy hagyományos izzókörtét. Az jobban terheli a hálózatot és ha kontaktos valami, akkor az jobban mutatja (a villanyászok is ezért használnak próbalámpát)

Nem a kérdésre válaszolva, csak egy tanmese: fater tanyáján egy viharban leszakadt az oszlopon a sodrony, csak a fázis ment be. Sokáig észre sem vette, mert a villanyórás földeléssel a ledes körtékre jutott kb. 150-180 V, és annyiból még tudták magukat stabilizálni (Tungsram vagy Philips volt)

2020. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megcseréltem a lámpákat. A Tungsram a konyhában ugyanúgy "észreveszi" a pillanatnyi feszültségesést a hűtő bekapcsolásakor (pislog) a Philips stabilan pislogás nélkül világít.


A Tungsram ilyen - pislog - de ez nem gond. Remélem, hogy ez is kibír legalább 3 évet mint az előző Tesco márkájú lámpa.

2020. okt. 6. 17:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!