Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A régi időkben melyik kazetták...

A régi időkben melyik kazetták számítottak jonak? (Sima vasoxid kategóriában)

Figyelt kérdés
Találtam otthon kazettákat és elkezdtem felvenni rájuk. Van egy pár Sony rengeteg BASF TDK és Maxell melyik a jobb?

2020. okt. 19. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is nemrég találtam pár kazit, de nem felveszek rá, hanem lejátszottam a rajtuk lévő felvételt, ami 1994-1995 között került rájuk. A legrosszabb a TDK, az elején konkrétan lejött a mágnedes réteg ami a felvételt tárolja, így a magnó is csupa kosz lett, alig bírtam kitakarítani, meg s felvétel első perce teljesen elveszett. A második helyezett a Sony, viszonylag gyakran csíkosodik, kimarad egy-egy képkocka, de a felvétel teljes egészében rajta van. A Maxell viszont hibátlanul őrzi, amit annak idején felvettünk rá. Persze ez csak személyes tapasztalat, a márkán belüli típusoknál is lehet különbség.
2020. okt. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Namost én itt a kérdésben audio kazettákat sejtek..

Az én tapasztalataim _audio_ kazetta ügyben az, hogy a TDK kazetták voltak a legjobbak. De ez jelen esetben nagyban függ attól is, konkrétan melyik "évjáratról" van szó. Mert ahogy jöttek ki az újabb szériák, úgy lett egyre gyengébb a minőség.

2020. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 igaz, benéztem. De ugyan azon az elven tárolják a felvételt, szóval nem mondtam nagy hülyeséget, csak kicsit.
2020. okt. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem voltak és még meg is vannak BASF, TDK, Sony HF, Sony HF-S vasoxidos kazettáim. A BASF volt a leggyengébb, aztán a Sony HF és TDK egészen jók voltak, és a Sony HF-S volt a legjobb. Ne nagy különbségekre gondolj, valamivel jobb volt a magashangok átvitele. A Sony HF-S némelyik kromdioxidos kazettánál is jobb volt.
2020. okt. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
Nekem a Maxell rèmlik gagyinak. De règen volt.
2020. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen elfelejtettem hogy magnókazettáról van szó ne VHS ről elnézést
2020. okt. 19. 14:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint TDK ferric-ből a legjobb széria az átlátszó tokozású, papír nélküli (blank) 1995 körüli kiadás volt.
2020. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam egy értekezést arról, hogy a jónevű gyárak is időnként kiadnak valami ócskaságot a haszon növelése érdekében, amire példa az, írták, hogy a magyar kazettákba is egy olyant töltöttek, amit olcsón vettek valamelyik japán cégtől, és a magyar kazettákra senki sem mondja azt, hogy jók.

Utoljára a 90-esekben vettem dobozával igen olcsó Sony és Scotch kazettákat, az akkor divatos műszaki diszkontok egyikében, s ennek az évtizednek az elején digitalizáltam be zsákszámra őket, problémám semmi nem akadt velük, de persze nem voltam felkészülve átviteltechnikai mérésekre (pláne úgy, hogy nem vettem fel rájuk etalon jelsorozatot 20 éve.

2020. okt. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!