Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ipad sulis használatra,...

Ipad sulis használatra, egyetemre? Melyik éri meg és hogy működik egy ebay-es pencil?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy ipad 8. generációt.

Szerintem mindenre elég lenne, viszont láttam van már pencil 2. Ez mivel tud többet? Illetve mondjuk egy ipad air 4. generacio?


Megéri a 100 ezres felárat kb? Vagy ha jegyzetelésre kell, meg előadást, videót nézni, befotózni dokumentumot, stb, akkor elegendő lehet a sima ipad 8. gen is?


Illetve a pencil 1-2 közt van tudásbeli különbség?

És ezek az utángyártott pencilek? 5-6 ezer ft-ért kapni már, illetve billentyűzetes tokot is 8-10 ért.

Az eredeti meg 60-70 ezer ft. Pencil is 40-50 ezer.


Valakinek van talasztalata?


2020. okt. 25. 11:49
 1/9 anonim válasza:

Attól függ, hogy milyen szakra mész. Én turizmus-vendéglátáson voltam. Akinek tabletje volt, vett hozzá billentyűzetet. Nálunk rengeteget kellett jegyzetelni, nekem laptopom volt, azzal is néha kihívás volt mindent legépelni. A beadandóknál is sokkal hasznosabb volt a laptop, mert otthon és bárhol máshol csak előkaptam a gépet és ott volt minden jegyzet.

Ha nem engedhetitek meg a laptopot, mindenképp egy erősebb tabletet ajánlanék billentyűzettel. Egyik osztálytársamnak anno Ipadja volt, ő nagyon megvolt vele elégedve, már vagy 8 éve nyúzza, igaz h nem a leggyorsabb, de még mindig elégedett vele - gyógyszerészetire jár, de a tankönyveket és jegyzeteket mindig azon olvassa.

2020. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A tapasztalatom az, hogy jegyzetelésre az A4-es hófehér spirálfüzetnél, meg a golyóstollnál nincs jobb.

De azzal ugye nem lehet felvágni, hogy rágott alma van a hátulján.

2020. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Orvosi egyetemen tanulok, nem igazán gépelnék sehol, minden előadás fent van, illetve rövidített összefoglaló jegyzetek. Ezeket egészíteném ki kézzel, plusz gyakorlati órákon fotóznék vele és mellé írnék ugyancsak.


Nem az árán van a hangsúly, ami kell, azt veszem, kèrdés, hogy melyik a legoptimálisabb.

2020. okt. 25. 12:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem felvágni akarok, de hiába jegyzetelek, elveszek köztük. Nem tudom rendszerezni, nem tudom mi hová tartozik, rengeteg az anyag, sok a könyv, plusz dokumentumok, előadások, gyakorlatok. Össze vissza mindenem jelenleg és nem látom át.
2020. okt. 25. 12:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"van már pencil 2. Ez mivel tud többet?"

vezeték nélkül töltődik az ipad szélére csattintva. illetve sokkal pontosabb


az iPad 8. csak az 1. gen pencillel kompatibilis!!


összehasonlítás:

[link]

ha meg tudod venni akkor inkább az air 4.!

2 generációval jobb proci, jobb kamera, picit nagyobb kijelző, jobb kijelző

2020. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ja a pencilről: a fillére cuccok sima érintőverizák amikkel írni, rajzolni bár lehet, de el fogod dobni fél óra után.


nekem úgy lett pencilem, hogy akkor vettem az iPadot amikor akcióban adtak hozzá pencilt. nézz körül, hátha van valami akszió valahol.

2020. okt. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor eredetit fogok venni! Viszont a billentyűzetes toknak adok egy esély külföldről.

Max simán toknak funkcionál majd.


Összehasonlítottam a 2 ipadet, de szerintem az én esetemben nem szükséges a picit gyorsabb, picit erősebb tulajdonságok.


És igen tudom, hogy a pencil1 kell a 8. generációhoz, de ha szinte csak a töltése miatt kellene air4-et vennem, drágább tollal is, akkor inkább -100 ezer ft, de szinte ugyan azt kapom.


Milyen gyakran kell tolteni a ceruzát? Illetve ha feldugom 5-10 percre, utána mennyi ideig használhatom újra?


Illetve tudsz nekem ajánlani olyan alkalmazást, ami nagyon hasznos tud lenni?

Dokumentumok rendszerezése, megnyitása, szerkeszthetősége, stb.


Köszi!! Megy a zöld

2020. okt. 25. 14:18
 8/9 A kérdező kommentje:

Jobb kijelző alatt mit értesz?

Fényereje ugyan akkora, nem?

Illetve ha mondjuk üveg vagy sima fóliával védem, akkor is működik rajta a pencil?

Vagy tabletet nem kell fóliázni a telefonnal ellentétben?

2020. okt. 25. 14:19
 9/9 anonim ***** válasza:

az air 4-ben egy sokkal újabb, jobb kijelző van. a fényerő bár ugyanaz, de van ott még sok különbség. a kettőt egymás mellé téve látnád a különbséget.


a pencil nagyon hamar feltöltődik. gyakorlatilag lehetetlen lemeríteni, mert ha merül akkor rádugod gyorsan at ipadre amíg mást csinálsz.

5-10 perc töltéssel 1 óra megvan.


én nem fóliáztam egyik iPadmat sem, úgyhogy nem tudom hogyan működnek a pencil fóliával - nézz esetleg erről xoutube videókat :)


regeteg app van, mindenkinek más jön be...

jegyzeteléshez a beépített jegyzetek app is jó

de az evernote is kiváló alkalmazás



[link]

2020. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!