Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Régen miért volt "kékebb"...

Régen miért volt "kékebb" színű a közvilágítás Pesten?

Figyelt kérdés
Elég sok régi képen (70-es, 80-as évekbelieken) szoktam látni hogy az utcai lámpáknak ilyen kékes színe volt. Vagy csak a képek minősége miatt láttam kéknek?

2020. okt. 27. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Azóta kiégtek azok az égők és kicserélték őket meleg fényű izzókra
2020. okt. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
szerintem az még neon volt.
2020. okt. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Ma már az azt követő "kadmium sárga" fényeket is lecserélik sok helyen ledes fényforrásra, ami szintén nem a legjobb megoldás szerintem.
2020. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Azóta vagy kétszer lecserélték az összes lámpatestet, nemhogy az izzót.


Én arra emlékszem, hogy fehér fényű volt, és nyomasztóan gyenge, legalábbis nem volt túl bizalmgerjesztő éjszaka mászkálni. Csak néhány fontosabb utcában, ahol pl. troli is járt, ott volt sárga fényű, azt irigyeltük is, mert sokkal barátságosabb, meghittebb volt. De azóta szinte mindenhol lecserélték ilyen sárgásra. És kisebbek lettek a lámpák, amik az utcák fölé kifeszített drótokon lógnak.

2020. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Higanygőz volt az.
2020. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Higanygőzlámpa volt, aztán jöttek a sárga nátriumlámpák, amiknek jobb volt a hatásfoka, nagyobb a fényereje, barátságosabb volt a melegebb szín, csak éppen színeket nem lehetett rendesen látni a fényénél. Manapság már ledekre cserélik, ami az elképzelhető legjobb megoldás, feltéve hogy nem Tiburcz István cége végzi a munkát. Nálunk most csak a kereszteződésekben cserélték ki ledre a nátriumot, ég és föld, sokkal világosabb van a ledes területeken.
2020. okt. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ahh értem, köszönöm!
2020. okt. 27. 18:51
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Ere valaki marha lepontozza a higanygőzt. :D
2020. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8


Azok valóban higanygőz lámpák voltak. Aki ezt írta annak adtam zöldet.

2020. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!