Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagyobb antennával lehet...

SIDLER22 kérdése:

Nagyobb antennával lehet nagyobb jeladást elérni?

Figyelt kérdés

Van egy TL-WR841N "szappantartó" routerem. Arra gondoltam kicsit moddingolok rajta és hozzáforrasztok az antenna kimeneteihez egy irányított antennát. Elkezdtem YouTube-on videókat nézegetni erről és vannak akik meg is csinálták. De aztán kommentben láttam (angolul írva), hogy ez hülyeség aztán meg, hogy mégsem hülyeség...

Mert, hogy nagyobb antennához erősebb jeladás is kell satöbbi...

Aztán meg azt, hogy mégsem kell mert nem úgy működik meg ilyesmi.

Szóval kicsit összezavarodtam, hogy akkor most ez egy működőképes módszer vagy nem?

És ha nem működőképes mert tényleg nagyobb teljesítmény kell a nagyobb antennához akkor mivan akkor ha az antenna méretét nem is annyira változtatom csak leárnyékolom egy bizonyos irányba?



2020. okt. 31. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Az erősebb antennát nem fogja tudni "meghajtani"


Sőt, ha mókolsz még az is lehet, hogy az eddiginél is gyengébb lesz a jele.


Vegyél inkább egy jelismétlőt, vagy hasonló cuccot.

2020. okt. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos az Extender nem megoldható.

Egy ilyen eszközzel megoldható a nagyobb antenna kérdése?

[link]

Illetve még mindig itt van a hasonló méretű irányított antenna.

Gondolok itt arra amit KREOSAN-ék készítettek Wi-Fi Gun néven.

2020. okt. 31. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél az is egy extender.


A wifi gun-rol meg ennyit :


[link]

2020. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sima extender miért nem opció?
2020. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék róla beszélni mert csak vita lenne belőle meg menne az értetlenkedés. Ezt jobb ha inkább csak én tudom.

A lényeg az, hogy egy minél messzebbre ható irányított antenna módszer kéne nekem.

2020. okt. 31. 21:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Cserélhető antennás routeren kicseréltem a két vicces csutkát két 8 dB nyereségű, de cserébe meglehetősen nagy antennára, sokkal jobb lett a wifim a szomszéd épületben. Amikor itt a wifi-sticket kicseréltem cserélhető antennásra, és tettem rá egy ugyanolyan nagy nyereségű antennát, még jobb lett. Az eredeti állapothoz képest (saját antennái a routeren, beépített antennás wifi stick), kb. 4-5x lett a sebesség.
2020. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!