Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 26 elemes, 360 w/elemes...

Egy 26 elemes, 360 w/elemes rendszernél reálisan mennyivel lehet a földretelepítésnek csak a tartórendszere drágább, mint a tetőre helyezetté?

Figyelt kérdés
A cég, akivel szerződtem negyedmillió pluszról beszél.

2020. nov. 12. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A tetőre kell a kampó meg a sín és kész. A kábeleket meg el lehet vezetni a padláson - kis túlzással.

A szabadon állónál kell egy olyan konzolt építeni ami elbírja a rendszert. 1 táblára kb 22-25 kg-ot számolj, azaz 600-700 kg-t el kell bírnia minimum. Plusz a szél hatása, meg biztonsági ráhagyás is kell, mert ugye nem szeretnéd ha a gyerekre rászakadna az egész rendszer...? Szal én úgy tervezném az állványzatot, hogy 1 tonnás terhelést elbírjon. A lábaknak kell betonozás vagy cölöp, a kábelnek kábelcsatornát ásni, ... stb.

nem is sok szerintem a negyed milla.

2020. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi egyes, az árok meg minden más, pl. kábelezés ezen fölül, csak az állvány és a cölöpök.
2020. nov. 12. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy ekkora rendszerre a gyári földretelpített tartószerkezet 5-600 ezer.

Földhorgonyos a tartóoszlop, ami azt jelenti hogy nem kell betonozni, és minden tűzi-horganyzott.

2020. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!