Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tud segíteni nekem valaki,...

Tud segíteni nekem valaki, aki ért az e-book olvasókhoz?

Figyelt kérdés

Van egy e-book olvasóm (Kindle) és ha PDF formátumú könyvet töltök le rá, akkor a szöveget nem tudom sem nagyobbítani, sem kicsinyíteni, és más beállítást sem lehet rajta végezni, ezért a könyvet mindig átkonvertálom MOBI formátumba, amivel viszont az a baj, hogy a szöveg széttagolódik és nagyon zavar az olvasásban. Nem tudja valaki, hogyan tudnám ezt a problémát kiküszöbölni?

Előre is köszönöm a segítséget



2020. nov. 15. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos ezen nem tudunk változtatni, együtt kell élni vele. Sokszor ennél sokkal nagyobb hibák is előfordulnak a konvertálás során, olykor alig lehet némelyik szót megérteni.
2020. nov. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nem kis különbség van a szkennelt és a gépelt dokumentumok között.

a gépelt, vagy OCR programmal baolvasittat tudod nagytani, stb.

a szkenneltet nem.

2020. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Wordban tudok arra megoldást, mikor a konvertált PDF sorait bekezdésnek érzékeli a rendszer.


DOC vagy DOCX formátumba konvertáljuk a PDF-et.


Kezdőlap -> Csere -> Keresett szöveg: .^p -> Csere erre: .@


Ezt meg megismételjük a pont helyet felkiáltójellel, kérdőjellel, és idézőjellel is (ha van).


Majd:

Kezdőlap -> Csere -> Keresett szöveg: ^p -> Csere erre: (szóköz)


És:

Kezdőlap -> Csere -> Keresett szöveg: .@ -> Csere erre: .^p


Ezt meg megint megismételjük a pont helyet felkiáltójellel, kérdőjellel, és idézőjellel is (ha van).



Ha meg az e-book olvasód nem olvassa a DOC vagy DOCX fájlokat akkor átkonvertálod abba amit olvas.

(De ha a MOBI-ba konvertálás után is rosszul töri a sorokat, arra nincs megoldásom. Én telefonon olvasok, oda meg a DOC pont jó.)

2020. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebookon el kell felejteni a pdf-et. Furcsa, de rengetegen még erre vannak hangolódva.

Nem tudod a dolgokat eleve más formátumban beszerezni?

2020. nov. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok


Annyi megjegyzésem van még, hogy ezzel a módszerrel az alcímek össze fognak folyni a szöveggel. (És konkrétan minden, ahol nincs mondatvégi írásjel, szóval a rendes cím is, meg ha tartalmaz a könyv verset, akkor az is.)

Szóval egy minimális kézi korrekciót még igényel.

2020. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
AZt hiszem úgy kerültem meg a problémát, hogy az eredeti PDF-ből nyomtattam egy másik pdf-et valamelyik "print to pdf" programmal, és a nyomtatáskor definiáltam egy a kindle kijelzőméretének megfelelő papírméretet. Utána jól olvasható lett, de természetesen nem lehetett sem kicsinyíteni, sem nagyítani normálisan, de már nem is volt rá szükség.
2020. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából már mindent leírtak. Egy programmal sem lesz pont olyan a formázottsága, mint látszott a pdf-en. Az oldalszámok, satöbbi, meg korrektúrát igényel, vagy úgy marad, és kész. Bár én azt szoktam csinálni, hogy van egy jó pdf cropoló program, azzal kisebbre nyírom az oldalt, hogy az oldalszám már ne legyen benne, és azt OCR-elem. Wordbe, amit rtf-ben mentek el, így ha egy pár marhaságot csinált az OCR, ami kép lett, az is eltűnik. Aztán ezt megnyitom word-ben, és ezt a wordot alakítom át ebook formátumba. Természetesen szakkönyvek, törtvonalas képletek, alsó és felső index, kis és nagy görög betűkkel, arra nem jó. Kevés pdf-et egyszerűbb tableten ízlés szerint nagyítva, pakolgatva olvasni, sok pdf-nél meg rá kell szánni az időt, ki kell tapasztalni a saját eljárást.
2020. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. nov. 18. 19:44
 9/9 anonim ***** válasza:
A PDF-fel nincs gond, ha kb. A5-nél nem nagyobb, lehetőleg nem több 10 megás szkennelt, így fektetve lehet olvasni.
2020. nov. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!