Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valami történhetett az elektro...

Valami történhetett az elektromos hálózattal a konyhában, de mi?

Figyelt kérdés
Ma reggel azt tapasztaltam, hogy a mikró szokatlanul halkan duruzsolt, nem is melegített. Mintha nem kapnak elegendő szuflát. Elöször azt hittem elromlott, de amikor fel akartam tenni a tejet a tűzhelyre, a piezzó nem szikráztatott. Ekkor kezdtem megnézni más eszközöket, pl. air fryer, stb. és a lámpát is próbáltam felkapcsolni. Mindennel ugyanaz a helyzet. Az izzó sem világít rendesen, halványabb. Más helyiségeben eddig nem tapasztaltam ilyet. Mi lehet a probléma?

2020. nov. 21. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ok lehet a transzformátornál egy biztosító kiolvadása a nagyobbik feszültségű oldalon, ami a lakásban a felénél valamivel nagyobbra csökkenti a feszültséget. Konzultálj a szomszédokkal, és ha másutt is van, akkor be kell jelenteni az áramszolgáltatónak.
2020. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha így lenne, feltételezem, hogy az egész lakást érintené a dolog. Körülnézek még jobban.
2020. nov. 21. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy fázison lóg a lakás, akkor nyilván.
2020. nov. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
A Fi relé-t nézesd meg ha van a hálózatban, vagy a biztosítószekrényt, minden rendben van -e.
2020. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Nagy lakás lehet, hogy másfél órája kapcsolgatod benne a villanyokat, és még nem értél a végére. :)
2020. nov. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az áramszolgáltatónál volt a probléma, mint kiderült. Elhárították a problémát. Most kapcsolták vissza a hálózatot.


Okostojásnak (5.) üzenem, hogy más dolgom is lehetett közben + nem volt áram. Telefonon meg nem fogok amúgy sem pötyögni...


Köszönöm a válaszokat!


U.I.: Pontosítanék, mindenhol ez volt a helyzet a házban. Csak még kómás voltam, amikor szaladgáltam, meg bennem volt az ideg is. :)


Megj.: Érdekes, hogy pl. a televíziók (laptévék) és a számítógép is ment, látszólag gond nélkül. Gondolom ezeknek kevesebb "üzemanyag" is elegendő, ergo nem esznek sokat. Ami persze jó, ha jó a gondolatmenetem. :D

2020. nov. 21. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor az volt, amit Okostojás írt az #1-ben. Amire te írtad, Butatojás, hogy "feltételezem, hogy az egész lakást érintené a dolog. Körülnézek még jobban."
2020. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, a tipped jó volt, csak a türelmetlenségedet is értékeltem.
2020. nov. 21. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!