Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt merül le az...

Mennyi idő alatt merül le az akkumulátort?

Figyelt kérdés

Tiszteletem minden elektronikai szakembernek! Sajnos én nem értek ehhez a témakörhöz, és segítséget szeretnék kérni a nálam sokkal okosabbaktól !

Kamionos vagyok, és van egy altatógáz detektorom (sajnos szükség van rá néhány helyen)

Azt szeretném megoldani, hogy akkumulátorról működjön. A detektor készülékre ez van ráírva: 12v DC 145mA, IP20.

A készülék csatlakozó nélkül érkezett rákötöttem egy normál szivargyújtót és kamionba szivargyújtó dugajba dugva tökéletesen működik.

Arra gondoltam, hogy vásárolok egy 12v-os akkumulátort (kapacitás 7,0Ah, 20 órás kisütésnél, Névleges feszültség : 12v )

Továbbá vásárlok egy autós szivargyújtó dugajjat majd, ha működtetni kívánom csak annyi lesz a dolgom , hogy össze dugom.

A kérdésem, vajon meddig fog működni a akkumulátor egy töltéssel?

Ha lemerül az akkumulátor feltölteném normál autós akkutöltővel itt a kamionba, kamionos inverter segítségével. Ez a második kérdés, vajon ez működni fog-e ? :) Ki milyen buktatót lát benne?

Az oka ennek az egésznek az, hogy 12 voltra van szüksége a detektor készüléknek, viszont a kamionba a 12v-s dugaj csak akkor működik ha gyújtáson van a kamion, viszont ez nem jó. A 24v-s dugaj működik gyújtás nélkül is viszont az meg sok lesz a készüléknek.

Köszönöm előre a segítségeteket tisztelt szakemberek.



2020. nov. 23. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Még egy akkumulátort töltögetni körülményesebb. Egy 24/12 V DC átalakítóval is meg lehet oldani.
2020. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 +1 igen 24V to 12V t vegyel es kesz


amugy pedig gondolhatod hogy mennyi ideig birhassa egy akkurol ami alig fogyaszt, semmi szamolassal tippre 24 orat biztos birja, es a kamiono csak nem all anyit, a kamion akkuja meg amugyis sokkal erosebb mellesleg

2020. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elmegy az két teljes napot is arról az akkuról, de tényleg egyszerűbb egy 24V/12V átalakító.
2020. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a 24V -os dugalj működik gyújtás nélkül is, akkor egy 24V (inkább 30V -ot is elviselő modul vagy IC)->12V -os step-down modul (vagy feszültség stabilizátor IC [más néven: stab-kocka]) is elegendő lenne plusz 12V -os akkumulátor használata nélkül is.


Miért?

A) A 24V -os csatlakozót ez alig terhelné.

B) Nagyobb akku kapacitás van a 24V -os kör mögött (hosszabb üzemidő).

C) Nem szükséges inverter, töltő és 12V -os akkumulátor használata, amelyek közül az inverter és a töltő elég sok energiát pazarol, illetve a 12V -os akkunak is van önkisülése.


Mindezen plusz (felesleges) alkatrészeket kivéve a dologból, az egyébként is használatban lévő 24V -os áramkörről egy fix 12V -os (vagy szabályozható) modul vagy IC jelentősen kevesebb energiát igényel és tökéletesen elegendő lenne a 12V 145mA -es fogyasztóhoz, ami a modullal együtt sem terhelne ugyanekkora áramot a 24V -os körre...

(Persze az áramigény a 24V -os körön függ a modul/IC típusától, illetve hatásfokától is.)

2020. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!