Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Támogatnátok azt, hogy hozzák...

Támogatnátok azt, hogy hozzák vissza Magyarországon a hagyományos izzószálas villanykörtét, mint legelterjedtebb és legolcsóbb lámpaizzót?

Figyelt kérdés

Az angol Brexit-elők 30%-a többek között ezt is reméli a Brexit-től, hogy nem lesz több EU-s korlátozása az izzós villanykörtének.


Szerintem is ennek a fajtának van a legszebb fénye, és az EU-s machinálások nélkül a legelterjedtebb lenne.



Ti mit gondoltok erről, támogatnátok azt, hogy hasonlóan az angolokhoz, mi is bojkottáljuk az EU-s direktívát a lámpaizzókkal kapcsolatban?



2020. nov. 24. 20:59
1 2
 1/20 anonim válasza:
16%

Igen, a LED-lámpa egy vicc. Drága, nagyon vakító, pontszerű a fénye, és vibrál.


Az izzó ezzel szemben olyan hangulatos, kellemes, mint egy gyertya, csak világosabb.

2020. nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem környezetvédelmi oka van annak, hogy ezt a vonalat erőltetik. Kisebb az energiafelhasználás, abban biztos vagyok, de lehetnek még egyéb tényezők is, amelyek miatt ezt a vonalat erőltetik. A Wolframszálas izzók élettartama tudomásom szerint sokkal kisebb, mint a jelenleg korszerűnek mondott világítótesteké. Az már megint egy más kérdés, hogy feltalálták már az olyan világítástechnikát, amelyik örökké ég, - a ledtechnikára gondolok, - de ezt azért nem ülteti át a mérnöki gárda az általános világítástechnikába, mert akkor onnantól nem lenne szükség rájuk.
2020. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem igazán érdekel. Vettem annyi 100W-os izzót, ami éltem végéig elég nekem.
2020. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Az régi izzó rengeteg áramot fogyasztott. A LED izzók fénye nem vibrál és a színét te választod meg, vegyél olyat amelyik neked megfelel, vagy vegyél olyan világítótestet, aminek állíthatod a színét. A LED élettartama elvileg korlátlan, természetesen ez is a modern fogyasztói társadalomnak készül, gondoskodnak róla hogy nekik - a gyártónak - érje meg és ne neked, tehát hamar lesz valami hibája, ami miatt dobhatod ki és vehetsz másikat.

Az nem lenne rossz ha lehetne hagyományos izzókat IS vásárolni, mert miért ne használhasson ötször annyi áramot valaki ha akar egy lámpánál, mint egy LED izzónál.

2020. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Én szeretném megélni azt a napot, mikor ez lesz a legnagyobb probléma Magyarországon. Majd akkor megmondom, mit gondolok róla.
2020. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
21%
Természetesen. A Ledet meg lakásban betiltanám.
2020. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
64%
Nekem teljesen mindegy nekem mindegyik izzó jó.
2020. nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Egyértelműen nem értek vele egyet, szerintem sokkal több lehetőség rejlik a ledes megvilágításokban. Jobb a hatásfokuk, kevesebb hőt termelnek, nem érzékenyek a ki bekapcsolások számára. Nekem a fénye is ugyan olyan kellemes, mint a hagyományos fényforrásoknak. 70-80°%-al kevesebbet fogyasztanak, mint a hagyományos égők.

A drágaságáról pedig annyit, hogy itthon a legolcsóbb, Auchanos 300Ft-ossal világítunk 3 éve. Nem vibrál a fénye és eddig csak egy ment tönkre a harmincból, ami kültéren világított.

2020. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

„Az régi izzó rengeteg áramot fogyasztott. A LED izzók fénye nem vibrál”

A hagyományos izzólámpa fénye sem vibrál. Nekem is a hagyományos izzólámpák fénye tetszett, de ezekhez a mai LED-ek fénye már nagyon hasonló. Az idő kerekét nem igazán lehet visszafordítani, ma már – a nosztalgiát kivéve – minden szempontból előnyösebb LED-et használni. Jóval kevesebb a fogyasztása, ennek következtében csak csekély mértékben melegszik, hosszabb az élettartama. Ez hasonló a gőzmozdonyhoz. Egy nosztalgiavonatozás során mindenki a gőzmozdonyt fényképezi (én is), senkit nem érdekel a másik vágányon álló legkorszerűbb motorvonat. De ezért nem fognak újra gyártani és menetrend szerinti forgalomba állítani gőzmozdonyokat (sajnos).

2020. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%

"Az angol Brexit-elők 30%-a többek között ezt is reméli a Brexit-től, hogy nem lesz több EU-s korlátozása az izzós villanykörtének."

Ennyi eszük van. Erre nem tudok mit mondani.

EU nélkül is sz@r az izzószálas.

2020. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!