Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan d tudom a villanymotor...

Hogyan d tudom a villanymotor fordulatszamát állítani?

Figyelt kérdés
Szóval van eg, villanymotorom (tá³viranyitós autóból, 3v-os) és van egy tápegységem (3v-os) és ugye akarom allítania fordulatszamát a villanymotornak gondoltam, hogy potméterrel, de abból nem tudom, hogy mekkora kéne. Valaki segít, hogy mi kellene hozzá és, hogy hogyan számoljam ki, hogy mekkora potméter kell meg, hogy miből(ami még kell) mekkora?

2020. dec. 6. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Autós hasonlatot hoznák példának.

Ez olyan, mintha lenne egy felnid és egy kormáykerék hozzá.

De ennyiből nem tudsz kormányozható mechanizmust összehozni.

Kardánok, rudazatok, csuklók lengőkarok és más egyebek együttesen teszik lehetővé az autó kormányzását.

Ahogy a motor sem párosítható a potméterrel szabályzás gyanánt. Sok más egyéb kell hozzá ezen kívül.

Amit készen is megkaphatsz.

[link]

2020. dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zzzoli ***** válasza:

Nem feszültségosztóval szoktuk előállítani a kisebb feszültséget egy DC kefés motornak. Elviekben ezzel is megoldható lenne egy ilyen kis motornál, de huzalpotit igényelne, megfelelő teljesítménnyel, máskülönben az előtétként funkcionáló potméter elégne. A potin esne és hőben távozna az áramkör által felvett teljesítmény egy része, így a hatáfok nagyban leromlana.

DC, kefés motorok rordulatának változtatására a legjobb a PWM moduláció, azaz ha marad csúcsban a maximális tápfesz, csak a betáp négyszögjelek sorozata lesz, amelyeknek a szélességét változatod. Így az indítási nyomaték nem csökken olyan mértékben, mintha a betáp feszültséget csökkentenéd.

A betáp feszültség csökkentésére neked a legjobb lenne egy step down konverter, szerintem az alin nézz szét, fogsz találni. PWM szabályzó ilyen alacsony feszültségtartományban készen nem biztos hogy kapható, hiszen csak 3 voltos motorról beszélünk.

2020. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!