Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Drake13 kérdése:

Mi lehet az oka annak, hogy megáll az órám 8-10 óra állás után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy ilyen Orient márkájú automata órát: [link]


Tök szépen működik, de már kétszer történt olyan, hogy reggel, mikor felvettem nem a jó időt mutatta. Láttam videókban, hogy más automata órákat ilyenkor "fel kell ébreszteni". Nálam is valami hasonlót kéne csinálni? Illetve szerintetek nálam hogyan megy ez a "felébresztési" folyamat?



2020. dec. 7. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ahogy hordod, a mozgástól felhúzza magát, tehát csak mozgatnod kell egy kicsit és elindul.
2020. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy átlagos órának 45-50 óra járástartaléka kell, hogy legyen. tehát ha két nap után felveszed, akkor a helyes időt kell mutatnia. a családban több automata óra is van, mi nem hallottunk erről a felélesztésről. viszont óraforgatót az vetünk, hogy járjon akkor is ha nincs a kezünkön
2020. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az automata karórában van egy súly, ami forog. Ezt hallod is, de akár láthatod is, ha a hátlap is üvegből van. Forgás közben ez a súly húzza fel a rugót, ami tárolja ezt az energiát, és szépen fokozatosan átadja azt a mutatóknak, egyenletes kis darabkákban, a te esetedben másodpercenként 6-szor (3 Hz, 6 féllengés).

Itt egy animáció arról, hogy a súly forgása hogyan húzza fel a rugót:

https://www.youtube.com/watch?v=9NUJiL6kW_c


Minden automata órának van egy úgynevezett járástartaléka, ami azt jelenti, hogy teljesen felhúzott rugó esetén hány órát jár, ha békén hagyják. A te órádban egy F6922 szerkezet van, ami ezekkel a mutatókkal, ebben az órában, kb 40-42 óra járástartalékot tud. Ez általában egy sztenderd járástartalék a belépő szintű óráknál, de akad olyan óra is, ami 192 óra járástartalékkal rendelkezik, de nem ez a jellemző. 40-75 óra között szokott lenni a legtöbb, relatíve megfizethető automata óra járástartaléka.


Ahhoz, hogy egy óra rendelkezzen ezzel a járástartalékkal, előtte valamilyen módon fel kell húzni a főrugót, ami tárolni tudja a szükséges energiát. Vannak órák, amik ugyan automaták, de koronáról kézzel is fel lehet őket húzni, de a tied nem ilyan. A tied csak a súly lengésével húzható fel fokozatosan, ahogy mozgatod az órát a csuklódon. Ehhez az kell, hogy hordd az órát kb 5-8 órát, akítivitásodtól függően. Irodai munka közben nyilván kevesebbet mozgatod a csuklót, azaz a súly is kevesebbet forog, lassabban húzod fel az órát. Ha sétálsz, mozogsz, akkor akár 3-4 óra alatt is felhúzod teljesen a rugót, és tárolhatod a 40 óra járástartalékot.


A te esetedben több dolog is lehet. A legvalószínűbb, hogy előtte való nap(okon) keveset hordtad az órát, csak 25%-ig volt feszítve a rugót, így 40 óra helyett 10 óra után állt le. Ami még lehet, hogy rossz a mechanika, és nem tudod teljesen felhúzni, vagy hamarabb lepörög. Ez a kisebbik valószínűség. 95%, hogy csak simán nem volt felhúzvra rendesen, amikor leraktad alvás előtt.


Itt egy gyorstalpaló a mechanikus szerkezetről, ami az órádban van:

https://www.youtube.com/watch?v=Fh_8BFDcEkg


Ez a "felébresztési folyamat" hülyeség, ilyen nincs. Nem alszik, meg nem elektromos, hanem mecsanikus, és épp nem tárol semmi energiát a főrugó, azaz nincs, ami megforgassa a fogaskerekeket. Ilyenkor érdemes kb 1 percig jobbra-balra rázni (óvatosan, érzésre, nem kell gyorsan), így megmozgatod a súlyt, ami elkezdi felhúzni a rugót, ami elkezdi forgatni a fogaskerekeket, elindul az óra. Ha ezután felveszed és normálisan használod, akkor utána szép lassan magától is felhúzza a rugót teljesen.


Ezek után viszont azt is fontos megjegyeznem, hogy ezt az órát is érdemes 5-7 évente teljes szervizre elvinni, ahol kitisztítják, újraolajozzák meg nyomáspróbázzák. Ha gyakran használod vízben, úszáshoz stb, akkor évente érdemes nyomáspróbázni.

2020. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Röviden:


Automata, és nem viseled eleget ahhoz, hogy a szerkezet felhúzza magát.


De ez egy 2 széria. Kézzel is fel tudod húzni a koronáról...tudod, az a tekerő, az oldalán.

2020. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ma reggel beállítottam rajta az időt manuálisan, de következő alkalommal, ha ez a "probléma" jelentkezik, akkor kipróbálom, amiket írtatok!


#3 Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, bele fogom ásni magamat jobban az automata órák világába!

2020. dec. 7. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

Ez biztos? F6922 nem csak önfelhúzó? Koronáról is lehet húzni? Akkor viszont a 3-as válaszomban tévesen írtam, azt hittem, csak self-winding.


#5

Ez nem az óra problémája, hanem simán felhasználói error. Olvasd el, amit a 3-as válaszomban írtam, és próbáld meg értelmezni. Semmit nem kell "kipróbálnod", csak simán használd, ahogy kéne. Sokat segítene az is, ha legalább a működés alapjaival tisztában volnál, ezért írtam egy kisregényt, nem saját szórakoztatásomra, hanem a te megsegítésedre :)

2020. dec. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

4.- vagyok.


Igen, kézzel IS húzható.


Egyrészt leírtam, de ha nem hiszel nekem, akkor miért nem kérdezed meg a GOOGLE-t?


Komolyan...mint az állatos rovatban, állatorvosként leírom a választ, majd töröltetnek. Miközben a rendelőben meg fizetnek ugyanazért a válaszért.

2020. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

De, hiszek neked, ezért is írtam, hogy tévedtem a 3-as válaszomban :) Megkérdeztem google-t, caliber cornert felkerestem, csak nem voltam elég figyelmes.

[link]


Nem vettem észre, hogy hand winding-nál "YES" van, csak most tűnt fel. Csak alatta a rövid szöveget olvastam el, hogy self-winding.


Senki sem töröltetett szerintem :)

2020. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Viszont kérdező: így koronáról is felhúzhatod az órát. Tölts le egy leírást az órádhoz szerintem, abban benne van, hogy ezt pontksan hogy tudod.
2020. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Fel kell húzni
2020. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!