Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sok kerdes lesz egybesuritve,...

Sok kerdes lesz egybesuritve, valami jo fotos valaszoljon nekem, melyik Sigma objektiv lesz jo nekem?

Figyelt kérdés

1. Canon EOS 450D-m van. Az eredeti 18-55 EF-S IS objektivvel. Eleg dragak az objektivek, de ha mar rakoltok 90ezret akkor lehet inkabb 140et kene nehogy kesobb megbanjam, de 50ezer nagy kulonbseg. Ezert gondolkodom, melyiket?


Sigma 18-200mm DC OS vagy Sigma 18-250mm DC OS HSM


Egyaltalan jo mindketto Canon 450D-hez? Mukodik a HSM "funkcio" canonnal is? Sose vettem meg objektivet, mindenben kompatibilis? A sigma oldalan levo tablazat szerint igen.


(Hogy miert gondolkodom a HSM-en mert ugye csendesebb, meg elvileg vmivel gyorsabb /bar azt mondjak ilyen nagy zoomnal nem annyival/, es mivel fotoznek vele madarakat, allatokat (is), ott nagyon szamit, hogy nem ijednek meg az autofokusz zajatol?). Meg hetkoznapi dolgokat is fotoznek, epuleteket, embereket, satobbi. Ezert gondolkodom egy "kompaktabb" lencsen (a masik opcio lenne egy 70-250 vagy ilyesmi)


2. Kesobb egy makrot is akarok, pokokat, viragokat, szocskeket stb fotozni:D ehhez melyiket erdemes, Sigma 70-100-105-150 ? mennyire nagy a kulonbseg 70 es 150 kozt /mert arban eleg nagy/)


2010. aug. 12. 02:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Megtartod a 18-55-öt? Mert akkor én inkább egy telét néznék, nem egy nagy átfogású zoomot. Valami 70-300-at vagy 70-200-at. (Az L-es 70-200-nak (f4) bagyon jó az AF-e és piszok éles, de rövid madarakhoz. A sigma 70-300 APO olcsó, de kicsit lassú az AF, viszont tud makrót (1:2 arányban). A Canon 70-300 IS USM közepesen gyors, stabis tele, de nem tud makrót).


Ha lehet, én az USM/HSM obikat venném, mert könnyebb a kézi élességállítás, nehezebb tönkretenni és tényleg gyorsabb.


Ha makrózni szeretnél, az a kérdés, hogy mit. A makro kép közeliségét elsősorban a nagyítási arány adja meg, ennek kell minél nagyobbnak lennie ahhoz, hogy minél kisebb részleteket le tudj fényképezni. (Az 1:1 jobb, mint az 1:2).

A nagítási arány azt jelenti, hogy a szenzor mérete hogyan aránylik az egész képen lefényképezhető legkisebb tárgy méretéhez.


A fókusztávolság azt mutatja, hogy milyen messze tudsz helyezkedni a témától. Ásványok/növények fotózásánal teljesen jó a 60 mm is, de ha már rovarokat is szeretnél, kell legalább a 100mm (vagy több, de az már elég drága). Különben elijeszted a témát a közelségeddel.


Ja, a két Sigma kompatibilis, ha Canon bajonettel veszed.

2010. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat oszinten arra gondoltam, hogy megprobalom eladni a 18-55ost bar nemtom mennyit lehet kapni erte, es kesobb venni egy makrot, pont a 105mm-re gondoltam (sigmabol 70, 105 van, mert a Canon altalaban marha draga
2010. aug. 13. 18:24
 3/5 A kérdező kommentje:

ez az 50-200 DC OS HSM is jo canonra, es a sigma oldalan eleg olcso $380 ..bar mire ez a kereskedohoz kerul... biztos dragabb


[link]

2010. aug. 13. 18:31
 4/5 A kérdező kommentje:
de a 110 cm minimum fokusz eleg rossznak hangzik:D
2010. aug. 13. 18:34
 5/5 A kérdező kommentje:
A kerdes megoldodott. Visszacsereltem a sigma-t 3 het utan, nem eri meg, inkabb 70-300mm canon is usm. 2 nap utan mar latom 100x jobb pedig nem annyival dragabb.
2010. szept. 21. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!