Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem ismeri fel az m.2...

Twixxx kérdése:

Miért nem ismeri fel az m.2 SSd-t a laptop??? most perpill egy sata ssd van benne se a bios se a WIN10 telepítő sem látja viszont az m.2 ssd fel melegedett akkor most mi a gond??

Figyelt kérdés
2020. dec. 12. 15:41
 1/4 A kérdező kommentje:

DELL inspiron 7559

Laptoprol van szó

2020. dec. 12. 18:02
 2/4 anonim válasza:

*felmelegedett


Lehetséges okok a valószínűségük szerinti sorrendben:


1 - inkompatibilis protokoll: a géped PCI-e (NVMe) m.2 SSD-t tud használni, te pedig S-ATA m.2 SSD-vel próbálkozol. Lehet, hogy nincsenek is S-ATA sávok csatlakoztatva az m.2 slothoz és így nem fogja tudni értelmezni sem a S-ATA, sem a S-ATA-over-PCI-e protokollt.


2 - Ugyanez fordítva.


3 - Hibás UEFI-beállítások: ellenőrizd, hogy minden S-ATA és PCI-e csatorna engedélyezve van-e


4 - OEM whitelist error: Lehet, hogy csak bizonyos SSD-ket hajlandó kezelni a géped - azokat, amiket a Dell gyárilag beépít az m.2 SSD-vel ellátott modelljeibe és kiskereskedelmi forgalomban nem is tudod megvenni.


5 - Az nem egy SSD slot: bár az első két pontban utaltam rá, de vegyük át a lényeget: az m.2 egy formátum, nem egy protokoll. Hogy elektromosan és szoftveresen mihez csatlakozik egy m.2 slot, az nem mindig egyértelmű: a Lenovo ThinkPad X260-as gépem alaplapján pl. van egy m.2 slot, ami az USB hubhoz csatlakozik (!) és kizárólag Sierra Wireless WWAN-kártyát hajlandó kezelni.


6 - Alaplaphiba.

2020. dec. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

áá értem köszönöm a segítséget

meg lett a probléma nem ismeri fel az ssd-t mivel 2010-es az alaplap viszon az SSD meg 2020 as kiadás de végül is ez lényegtelen csak a SATA M.2 est ismeri fel

2020. dec. 18. 15:56
 4/4 A kérdező kommentje:
pont az a baj hogy SATA M.2-öt tud támogatni viszont én meg samsung evo plus nvme M.2 öt vettem
2020. dec. 18. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!