Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hosszabbító: több hosszabbítót...

Hosszabbító: több hosszabbítót szabad-e egymásba dugva használni vagy kizárólag egy darab biztonságos?

Figyelt kérdés
Ha szabad több hosszabbítót egymással összerakva használni az befolyásolja-e a fogyasztást?

2020. dec. 17. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Szabad.

Nem nulla az ellenállása, tehát van rajta valamekkora feszültségesés, de ez általában nem számottevő.

2020. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem mert épp az előbb láttam a tv-ben hogy egy fickó a 2 egymásba csatlakoztatott hosszabbítóra azt mondta hogy "ez nem fogyaszt így több áramot"?


Én még ilyenről sosem hallottam.


/viszont a tv-ben ff volt én meg nő... tehát lehet hogy nem értek hozzá/

2020. dec. 17. 21:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem az albiban 1 konnektor volt a szobában...

telefon, tablet, tv, számítógép, lámpa, modem, router, PS, akvárium lámpa, szűrő, fűtő..... stb.

szerinted hogy oldottam meg? :D

10 évig működött így.

csak arra figyeljt, hogy jól el legyenek rejtve a drótok, mert xhar érzés amikor lerántod a tv-t mert beleakadtál a hosszabbítóba!

2020. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:-))
2020. dec. 17. 22:15
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Egymásba csatlakoztatható több hosszabbító is. Az viszont lényeges, hogy jó állapotban legyenek, mert rossz érintkezés esetén, nagyobb árammal terhelve, helyi felmelegedés jöhet létre. Nagyobb hossz esetén már számottevő lehet a feszültségesés, például 1,5 mm²-es, 30 m hosszú vezetéken, 16 A áram mellett a feszültségesés már közel 5 %. Ez azt jelenti, hogy ilyenkor a vezeték végén már csak kb. 219 V lesz, feltéve, hogy a táplált végén éppen 230 V van. Az egymásba csatlakoztatott hosszabbítók nem okoznak nagyobb fogyasztást. Inkább valamennyire csökkentik, mert a rajtuk eső feszültség miatt a fogyasztóra a névlegesnél kisebb feszültség kerül. Emiatt az áramfelvételük kissé csökken, ami kicsit kevesebb fogyasztást jelent. Néhány méteres hosszabbítónál ez gyakorlatilag nem számottevő.
2020. dec. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10%

Hivatalosan tűzveszélyes, ezért nem szabad egymásba dugni.


Ha mondjuk egymásba dugsz egy pár olyan hosszabbítót, amelyek max 10A-t bírnak el, ám az összes áramfelvétel több lesz ennél, mert annyi mindent működtetsz róla egyszerre, akkor túlmelegedhet az, ami a konnektorba van dugva (hiszen azon keresztül folyik az összes áram). Tehát tűzveszélyes.


Ha csak azért dugsz össze kettőt, mert két 3 méteres hosszabbítód van, de neked 5m kellene, akkor nincs probléma.


Ha csak kis fogyasztód vannak, amit #3 is felsorolt, akkor nem hiszem, hogy baj lenne belőle, de ha a egyszerre mennek a kis bigyuszok, plusz a porszívó és a mosógép is innen kap áramot vagy egy elektromos radiátor is ide van dugva, pláne ha ezek egyszerre működnek, abból már lehet komolyabb baj.

2020. dec. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz rajta nagy fogyasztó, akkor nem gond.

Pl. a fél lakás, sütő, mikró, kávéfőző, vízforraló, bojler, mosógép, elektromos fűtés, és egyebek.

De általában a szobai cuccokkal megbirkózik, mint tv, laptop, mobiltöltő, állólámpa, 12 darab karácsonyi égősor.

2020. dec. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Volt, hogy erdőben húztunk ki kb 10db 10 méteres vezetéket, és minimum 3kW-nyi cucc volt rádugva. Megszáradt végig a föld a kábel mellett, de bírta.
2020. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A világ tele van egymásba dugott hosszabbítókkal. Gyakorlatilag minden irodában, ahol nem célbútor van, csak szép bútor, ott mindig vesznek egyet, ha lesz egy új készülék. :D

Szerintem nem csak a túlterhelhetőség az, ami veszélyes, hanem a megsokszorozott (kis túlzással) érintkezési szám is. Minden érintkezés egy potenciális hibalehetőség. De erre szoktak az olyan válaszok jönni, hogy ó, hát a nagymamámnál is van négy egymás után ötven éve, és még dohányoznak is, de semmi bajuk, amely válaszok csak a válaszadó szellemi képességeit rangsorolják be. :D Mert a rizikó nem abban van, ami nem történt meg, hanem ami megtörténhet.

2020. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Igazad van, minden egymásba dugott hosszabbító egy-egy érintkezési pont, annyi plusz hibalehetőség. Ha lehet, jobb ezt elkerülni. A hosszabbítókra rá van írva maximálisan mekkora árammal terhelhetők, általában összesen 10-16 A. Például, ha négy csatlakozási lehetőség van a hosszabbítón, akkor ha az egyiket 10 A-rel, a másikat 6 A-rel terhelik, akkor a maradék kettő már egyáltalán nem terhelhető. Mert a hosszabbító kábele, a végén levő villásdugó és a konnektor, amihez csatlakoztatva van akkor már túl lenne terhelve.

2020. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!