Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Új villanytűzhely bekötéséhez...

Új villanytűzhely bekötéséhez ajánlott Fi-relét használni?

Figyelt kérdés

Rövid story: Nemrég vásároltak nagymamámék egy villanytűzhelyet, 2 hete megy a huzavona a bekötéssel kapcsolatban. Ha a bekötést szakember végzi, akkor van csak garancia rá. Kijött egy ember, látta hogy a tűzhely mellett nincs áram, a villanyórából kellene hozni. Megírta a garancia levelet bekötés nélkül, közölte, oldjuk meg egy villanyszerelővel, megelőlegezi a garit. Bekötni be tudom, villamosmérnöknek tanulok, nem ezen van a hangsúly.

Tehát, ajánlatos Fi-relét bekötni hozzá, vagy felesleges? 3 fázisú egyébként.

Nem találtam semmit ebben a témában. Ezért is kételkedem, hogy felesleges, azonban szeretem biztonságban tudni minden olyant, amit én csinálok.

Köszi ha elolvastad! :)


2020. dec. 18. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

1./ Eleve nem vagy villanyszerelő, jogszerűen nem kötheted be.

2./ Ha valóban villamosménrek tanulsz akkor ismerned kéne a vonatkozó előírásokat. MSZ HD 60364-4-41:2018 az utolsó változat (sajnos nálam most csak az egyel korábbi változat van itt).

3./ Ha nem is kötelező akkor is célszerű.

2020. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1/ Ha nem én kötöm be, akkor a 72 éves nagypapám, amit meg nem fogok hagyni.

2/ Nem ez volt a kérdés.

3/ Köszi!

2020. dec. 18. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ma már eleve az egész lakásba kötelező.
2020. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A garanciának semmi köze a bekötéshez.

Nem kell hogy szakember kösse be, szervizes pecsét is csak mítosz.

A villanytűzhely gyártmánynak számít, ez teszi lehetővé hogy a bekötés szempontjából nem különbözik egy csillártól.

Az áramvédő ajánlott, nem teszel vele rosszat. De ha nincs, akkor is be lehet kötni a készüléket.

2020. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ma már eleve... Ez nem igaz.

Mihez kötelező? Világítási (vég)áramkörökbe, és általános használatú, valamint szabadtéri aljzatoknál (még van pontosítás, de az nem érdekes a tűzhelynél).

Annak viszont erősebb az igazsága, aki azt írja, hogy célszerű.

2020. dec. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha bíztos jó a védővezető, akkor felesleges, ha nem okoz gondot kb tízezer forint, akkor rakj az a biztos.
2020. dec. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!