Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A konnektorba dugható digitáli...

A konnektorba dugható digitális fogyasztásmérő, vagy a digitális multiméter mennyire pontosan tudja mérni az inverteres készülékek, fogyasztását?

Figyelt kérdés

Például inverteres klíma, hűtőszekrény...

(Gyanús, hogy a klíma nem fűt, mert elérte a beállított hőfokot, és alapból 80W fogyasztást mér.)



2020. dec. 18. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Vannak köztük pár tíz wattnyi eltérések, de alapvetően otthonra bőven megteszi a pontosságuk. Nekem három különböző mérőm van, kettő okoskonnektor fogyasztásmérő funkcióval (klíma megy mindkettőről), egy pedig csak fogyasztást mér és kijelzi. Ezek között tapasztaltam némi eltérést. Volt még egy wifi-s fogyasztásmérőm, de azt gyorsan eladtam, pontatlan volt, magyarázta az eladó, hogy hatásos meg effektív teljesítmény, ezért a különbség, de hát olykor több száz wattot tévedett, a többi meg 30 W különbséggel ugyanazt mutatta.

Téliesített, tálcafűtéssel rendelkező klíma? Hideg időben, 0 fok környékén sajnos a kiegészítő fűtés mindig megy (még kikapcsolt klíma esetében is), mert hülyén van vezérelve. Ez a fűtés pont 80 W környékén fogyaszt. Egy hőfokot elért, álló klíma esetében 20 W fogyasztás alatt kellene mérned. Ez az elektronika meg a lassan pörgő beltéri ventilátor fogyasztása.

2020. dec. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, fűtésre optimalizált klíma. C&H artic típusú. Pár napja vettem. Egy szobában fűt, ahol hagyományos fűtőtest volt. Az 0-24-ig ment 900w-on, 22fokot tartva. A klíma ugyanezt kb 450kw órával megoldja. Tehát még a Scop sem olyan jó, pedig A+++ -os.
2020. dec. 19. 07:09
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
450kW egy picit sok lesz, 0.45kWh, vagy 450Wh amire gondoltál. :D Fentebb írtad, hogy a klíma nem fűt, ez azért lehet, mert hamar eléri a hőfokot, viszont már nem tud lentebb szabályozni (450W fogyasztás alá) így kikapcsol. Ha szélesebb tartományban működne, akkor folyamatos 200W körüli fogyasztással tenné, leállás nélkül.
2020. dec. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Upsz, tényleg elírtam. De nem nagyon kapcsol ám ki, csak amikor menet közben vissza veszem a Celsiust. Ezért is furcsa, hogy ekkora áramfelvételt, teljesítményt mutat. Főleg az előző fűtési módhoz képest.
2020. dec. 19. 08:53
 5/13 anonim ***** válasza:

A klímának meg kell nézni a műszaki adatait, ez ilyen egyszerű. Én nem találom, de sokat nem is kerestem. Más klímáknál görbében vagy táblázatban meg van adva, hogy adott kinti és követelt benti esetén mennyi az igényelt villamos energia, és mennyi az összes fűtőteljesítmény, amit belök. Bár pontos típus meg sem lett adva. Mint az Opel, abban van Corsa is, meg kisbusz is, és akkor van-e értelme annak a kérdésnek, hogy hány személyes egy Opel? Amit megnéztem a gyártó oldalán, MINI-SPLIT SYSTEM ARCTIC INVERTER NG SERIES CH-S12FTXLA-NG, ahhoz legalább annyi van, hogy fűtésnél 180 W és 1,5 kW közti bemenőt igényel.



"a többi meg 30 W különbséggel ugyanazt mutatta."

Szerintem egyformán rosszul. Háromezerért nem lehet kapni true rms mérőt, szinte biztos vagyok benne.

2020. dec. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
"alapvetően otthonra bőven megteszi a pontosságuk." True RMS ide vagy oda. Az áruk sem mindegy, jóval drágábbak az ilyen műszerek.
2020. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Dehogy teszi meg, elektronikus készüléknél.
2020. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Volt ezer éve analóg mérő műszerem. Az biztos pontosabban mérné. Most csak digitális van. Ez nem tudom hogyan veszi le a söntről a feszültségesés mértékét.

A klíma az a széria amit írtál, de a kisebbik. A 09-es.

2020. dec. 19. 11:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Jó, akkor kötekedjél, szólok már annak a több ezer embernek, aki olcsó fogyasztásmérőt használ, az dobja ki!
2020. dec. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kultúrlény hogy jut el erre a szintre? :D Idáig csak politikai topikokban láttam ilyent, hogy az igazságra felháborodással reagálnak.

Vajon miért árulnak true rms mérőszerkezeteket? Mert az csipkés jelnél mást mutat.

2020. dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!