Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem működik a mikró...

Miért nem működik a mikró dióda karácsonyi fényfüzér?

Figyelt kérdés
Tavaly még működött, semmi baja nem volt. Idén már nem égett mikor bedugtuk a konnektorba?

2020. dec. 19. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
hol tároltátok? nem kapott nedvességet?
2020. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen az valóban számít, hogy hol illetve, hogy hogyan tároltad. Nagyon finom technológia ami könnyen törhet. Esetleg a vezérlőben is meg lehet nézni neme valahol elengedett a forrasztás. Az a baj hogy rengeteg a hibalehetőség. Lehet valahol egy szakadás melyet a büdös életbe ki nem derítessz hogy hol van. Egy próbát még ér. Ha nem venni kell újat. Nem sokáig bírják ezek.
2020. dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek sorba vannak kötve, ha egy meghal, az összes kialszik. Egyesével ki kell iktatni a fényforrásokat, amint kigyullad a kiiktatotton kívül a többi, megvan a ludas. Azt (szigorúan kihúzott állapotban!!!) kivágod a sorból és a helyére forrasztasz egy hasonló ledet, vagy egy ellenállást (hogy pontosan milyet, az függ a bejövő feszültségtől és a fényforrások számával). Én is így javítottam meg egy led füzért, aminek a felében egy led elpukkant. Amikor kicseréltem a ledet, rövid időn belül elpukkant mégegy. Amellé betettem egy pici ellenállást is, mert szerintem túl nagy fesz jön a vezérlőből. Minimálisan halványabb, de azóta ég 0-24.
2020. dec. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!