Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a CNC gépemmel...

Mit tehetnék a CNC gépemmel ha nem úgy működik ahogy kéne?

Figyelt kérdés

Üdv

Segítséget szeretnék kérni.

Vettem egy CNC 3040 és elégé nem úgy működik ahogyan kéne.

Első sorban, az „Emergency STOP” gombra nem reagál, nem tudom hogy ez csak akkor kel működjen amikor farag valamit, de ha csak simán be indítom semmi program nélkül akkor ugyan úgy pörög a kis motor mint azelőtt.

Van egy tekerő is amivel korlátozni kel a motor pörgési sebességét, az elején még működőt…. De egy két próba után, már nem reagál.

Van egy gomb ami a „Power”, az működik de egy másik gomb ami mellette van az csak az elején működőt „Spindle”.

Nem nagyon tudom hogy mit tudnék csinálni.

Rá néztem a belsejiére de nem nagyon értem hogy mégis mire figyeljek oda.

Talán megoldható nem túl sok rá fizetéssel vagy mondhatni, lökhetem el?

Remélem jó válaszokat kapok vagy útmutatókat ahol több mindent tudhatok meg róla és amivel talán megoldódna a gondom.

Ha el olvastad, akkor köszönöm az idődet és figyelmedet.



2020. dec. 26. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
2020. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha a vészkapcsolót nyomkodtad akkor nem csoda hogy nem működik. Az ütőgombot elfordítva tudod visszaállítani.
2020. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom , hogy Mach3-at használhatsz, annak beállításai közt kell lennie,hogy a vészstop melyik kimenetre van kötve.

Előfordul különben, hogy a főorsó akár teljesen függetlenül is bekötésre kerül a vezérléssel ezér nem reagál a vészstoppra.

A "spindle" vagyis a főorsó, meg szerintem csak kéziben kapcsolható, automatábána illetve MDI-ben nem azért látod, hogy nem működik.

2020. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!