Ki bírja a poroltó?

Figyelt kérdés

Egy airgunt építek de van egy két kérdéses rész. Adott egy 1kg-os poroltó ami már teljesen üres. 10 báron szeretném használni amit ugye alapvetően elbír nyugodtan a palack viszont ahhoz, hogy újra és újra fel tudjam tölteni levegővel kell rá egy szelep. Megfurtam oldalt és bele raktam egy szelepet ez biztonságos, nem lesz baja 10 báron, nem nyílik szét a palack? Nem lett heggesztve a szelep gumitomítéssel lett menettel összehúzva.

Előre is köszi a válaszokat!



2020. dec. 27. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán biztonságos, kibírhatja, de akár szét is durranhat. Egy nagyobb nyomás próbát végeznék vele használat előtt biztonságos helyről.
2020. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Normálisan ki kellene birnía feltételezzük hogy nem lövi ki a szelepet megbírja az anya alátét kombó vagy bármivel is csináltad de véleményem szerint egy idő után a sok töltéstől kondenzvíz fog lecsapodni nem tudom hogy a belseje mivel lehet kezelve de rozsdásodásnak indulhat ami idővel a lemez gyengüléséhez vezethet
2020. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elöző vagyok talán jobb lett volna ha nem furod meg és simán elosztóval a bemenetre valahogy rárakod
2020. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel megfúrtad, már nem érvényes az eredetileg meghatározott nyomás.


Ha nyomaspróbát csinálsz, azt vízzel kell, mert összenyomhatatlansága miatt nem robban amikor szétnyílik a palack. Ha levegővel csinálnád, úgy nagyon veszélyes.

De legjobb lenne felejteni az egészet, és profikra bízni.

2020. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem és hogy lehetne kivitelezni ezt egyszerűen és biztonságosan? Esetleg valakinek ötlet más megoldásra? Vagy ezt a rendszert kisebb nyomáson?
2020. dec. 27. 14:19
 7/7 anonim válasza:
Naigen, levegős nyomáspróbánál kb 30BAR-nál már jelentős hanghatással társul a tartály elcsattanása.
2020. dec. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!