Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy EWENT EW3552...

Vettem egy EWENT EW3552 mikrofont, de nem működik. Valami megoldás, hogy "működésre bírjam"?

Figyelt kérdés
Ahogyan említettem, megvásároltam a mikrofont, amihez még használati útmutatót sem kaptam, de ez helyett mindenhová kis és nagy betűkkel rá volt írva, hogy "ZAJCSÖKKENTETT MIKROFON", viszont amikor meghallgattam, semmit nem hallottam, csak hogy zúg a mikrofon. Hogyan "javíthatnám" meg?

#mikrofon #ewent ew2553
2020. dec. 29. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

És hova dugtad be?

Zajcsökkentett általában szélzajra és hasonlókra vonatkozik, mert azt átlagember nem tudja kezelni.

PC beállítottad, fogadja a mikrofon (bemenet) a jelét?

2020. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"zajcsökkentett mikrofon"

Ez egy passzív analóg mikrofon, szóval ez akkora bullshit, hogy csak...

Más mikrofon van, ami működik? Mert biztosan nem a mikrofonnal van baj.

2020. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Gondolom valami faékegyszerű kondenzátormikrofon kapszula, beépítve egy igazi mikrofonra emlékeztető házba, valami egyszerű előfokkal, amiben van egy analóg kompresszor és gate.


Kérdező: némely mikrofonbemeneten kapcsolható, hogy kimenjen-e rá a táp, nézd meg, engedélyezve van-e. Ez, ha nem kapja meg a jack aljzatból a 3 voltot, nem fog működni.

2020. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

Azért ez már a szemétség határa, hogy hirdetnek, eladnak egy mikrofont és még a gyártó oldalán sincs, hogy milyen fajta.

Aki tudja, mit jelent, mert ezek (minőségi) kategóriák, kb. electrét (nem rossz, de kb. 200Ft egy kapszula), dinamikus, kb. ugyanaz, mint egy hangszóró kicsiben,nagyon jó, egyenletes, széles átviteli karakterisztikűval, még jobb a kondenzátor (jó hanghűség, széles tartományban,

nem keverendő az elektréttel, mert azt is titulálják kondenzátornak, de kb. 2 ég és föld a különbség.

Nagyjából...

2020. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, itt is egy "vacak" elektrét mikrofon adatlapját látod:

[link]

Csak egy sor a specifikációkból:

"Kapszula Permanens polarizálású (elektret) kondenzátor"

2020. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó.

Itt az EWENT cég honlapja és az ominózus mikrofon.

Sem a mikrofon fajtája, sem a frekvenciamenet (mint a mikrofon leginkább jellemző adata), sem az érzékenység, sem a felvételi karakterisztika.

A 2 utóbbi fontos ugyan, de az átlagember számára keveset mond, de hogy az első kettőről sincs adat, na kb. arra gondoltam.

Amit linkeltél az kondenzátor mikrofon (nem elektret), fajtája szerint a csúcskategória, bár itt már ártól függően lehet dinamikus is.

2020. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!